شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱

بازیافت در رستوران

نظافت و ایمنی / ۰۴, دی ۱۳۹۷
بازیافت در رستوران
گفته می شود به صورت تخمینی یک رستوران با ارایه خدمات کامل می تواند در حدود ۹۰۰ کیلوگرم زباله در طول یک هفته تولید کند. بر اساس این واقعیت هشدار دهنده، دیگر زمان آن فرا رسیده که یک واحد مدیریت بازیافت زباله در رستورانتان در نظر بگیرید. اگر چه ممکن هست فکر کنید که ایجاد یک رستوران حامی محیط زیست بسیار زمان بر و پر خرج باشد، اما بسیار متعجب خواهید شد وقتی بدانید که چه قدر ساده و کم هزینه می باشد. در زیر ایده هایی را برای راهنمایی شما جهت همسو شدن رستورانتان با محیط زیست عنوان می داریم.

چه چیزهایی را در رستورانتان می توانید بازیافت کنید؟

قبل از عملیات اجرایی بازیافت در رستورانتان شما نیازمند این هستید تا بدانید چه موادی در رستوران شما قابلیت بازیافت خواهند داشت و اینکه چگونه این مواد از هم جدا می شوند. سپس می بایست این مطلب را با تمامی کارکنان آشپزخانه تان در میان بگذارید و آنها را نسبت به چگونگی تفکیک مواد قابل بازیافت آگاه سازید. همچنین اهمیت شستشوی ظروف قابل بازیافت استفاده شده قبل از درون سطل زباله انداختن را حتما یادآور شوید، زیرا هر ذره ای از غذا که بر روی ظروف قابل بازیافت باقی بماند باعث آلوده شدن و از بین رفتن تمام ظروف قابل بازیافت در آن سطل خواهد شد. بنابراین بهترین راه پاک کردن باقی مانده غذا بر روی آنها قبل از جمع آوری آنها می باشد.

بهترین مواد قابل بازیافت از جنس آلومینیوم، استیل ، کاغذ و مقوا می باشد. محصولات پلاستیکی مثل بطری ها نیز قابل بازیافت هستند ولی کیسه های پلاستیکی و پلی استایروفوم اغلب توسط مراکز بازیافت جمع آوری نمیشوند زیرا امکان تبدیل آنها به مواد جدید بسیار مشکل می باشد. اگر جمع آوری کننده بازیافت در منطقه شما حاضر به جمع آوری این مواد نشد باید به دنبال مراکزی که حاضر به خرید این مواد هستند بگردید. چنانچه اقلام ساخته شده از شیشه قابل بازیافت باشند، بسیارمهم است چک کنید که لازم به جدا سازی آنها بر طبق رنگشان هست یا خیر.

 

چگونه زباله های غذا را بازیافت کرد؟

زباله های رستورانی قابل تقسیم به دو گروه می باشند، قبل از مصرف کننده و بعد از مصرف کننده. زباله های قبل از مصرف شامل موادی می شوند که قبل از سرو غذا بیرون ریخته می شود مانند مواد فاسد شده که استفاده نشده اند یا موادی که در حین آماده سازی دور ریخته می شوند یا کیسه های موادی که خریداری می شوند. زباله های بعد از مصرف کننده شامل ته مانده غذا بعد از سرو می باشد. اما قبل از اقدام برای بازیافت هرگونه مواد، ابتدا باید نوع و مقدار زباله که دور ریخته می شوند را مشخص کرد.

اگر چه زباله های غذایی در وهله اول به نظر نمی رسند که به محیط زیست آسیب برسانند ولی در واقع سبزیجات و میوه های فاسد شدنی قادر به تولید گاز متان می باشند که این گاز یکی از بزرگترین گازهای گلخانه ای محسوب می شود. قابل ذکر است که ۴۰ درصد از غذا در امریکا اصلا خورده نمی شود. به جای اینکه اجازه بدهید رستورانتان انباشته از زباله بشود ، یکی از راه های بازیافت را امتحان کنید.

 

بازیافت زباله های غذایی قبل از مصرف کننده

  • از سفارش محصولات بیش از نیاز خودداری کنید: اگر تامین کننده مواد اولیه تان به شما پیشنهادی در قبال خرید مواد اولیه بیشتر در ازای قیمت کمتر داد، خرید نکنید مگر اینکه واقعا رستورانتان به آن میزان مواد اولیه نیاز داشته باشد. این یکی از راه های جلوگیری از ضایع کردن مواد قبل از استفاده می باشد.
  • انبار کردن موادی که دیرتر فاسد می شوند: محصولاتی را سفارش دهید که دارای تاریخ انقضا بیشتر همراه با کیفیت بالاتر باشند و نیاز به بسته بندی کمتر داشته و همچنین پس ماند کمتری دارند.
  • استفاده از برچسب تاریخ بر روی محصولات: بر روی مواد خریداری شده یا آماده شده یک برچسب بزنید تا زمان تاریخ انقضا آن بر رویش نوشته شده باشد همچنین موادی که تاریخ انقضا آنها نزدیکتر است نزدیکتر به جلوی درب یخچال قرار دهید تا زودتر استفاده شوند.
  • استفاده از تمام قسمت های محصولات: ساقه های میوه ها و سبزیجات در اغلب موارد استفاده نمی شوند، به جای دور انداختن این مواد می توان از آنها به عنوان چاشنی در سوپ و سس ها یا دورچین غذاها استفاده کرد. بسیاری از قسمت های بدن حیوانات نیز دور ریخته می شوند در صورتیکه می توان از آنها در درست کردن غذاهای مختلف و پنیر ها استفاده کرد.
  • بهترین دلیل برای بخشیدن غذا: اگر هنوز غذا اضافه آوردید می توانید آن را به مراکز رسیدگی به بی پناهان و فقرا ببخشید.

 

بازیافت زباله های غذایی بعد از مصرف کننده

پیشنهاد به مشتریان رستوران جهت استفاده از ظروف بیرون بر بعد از صرف غذا: ایا می دانستید که در حدود ۱۷ درصد از غذای سفارش داده شده توسط هر فرد در نهایت خورده نمی شود. به جای دور انداختن غذا در سطل آشغال به مشتری خود یک جعبه جهت بردن باقی مانده غذایش بدهید بنابر این آنها می توانند غذای خوشمزه شما را بعد از رسیدن به خانه در حالیکه احساس سیری کمتری می کنند بخورند. اطمینان حاصل کنید که جعبه های شما دارای ابعاد مناسبی باشند که شما بتوانید میزان زباله خود را کاهش دهید.

تولید کود: یکی از روش های خلاقانه بازیافت، تبدیل مواد ارگانیک مانند پوست تخم مرغ و استخوان حیوانات به خاک حاصلخیز می باشد، برای شروع نیاز به سطل هایی دارید که امکان هوادهی داشته باشند و مکانی که خاک جدید بتواند از تغییرات آب و هوایی در امان باشد. اگر فضای کافی برای این کار را ندارید با مدیریت بازیافت خود صحبت کنید که به دنبال یک مرکز خدمات رسانی در زمینه فوق باشد.

 

اقدامات اضافی سازگاربا محیط زیست

همان طور که در بالا ذکر شد بازیافت استایروفوم ها بسیار مشکل می باشد. حتی با گذر ۵۰۰ سال، این فنجان ها و جعبه های استایفروم ها  قابل بازیافت نیستند و بر روی زمین باقی می مانند زیرا قابل تقسیم شدن به مواد ریزتر به وسیله نور که عنصری حیاتی در پروسه تجزیه هست، نمی باشند. اگرچه تعداد بسیار زیادی ظروف قابل بازیافت هستند که کاملا سازگار با محیط زیست می باشند مانند محصولات تجزیه پذیر. در زمانیکه این محصولات تجزیه پذیر  یک گزینه  مناسب نسبت به دیگر ظروف دارند، کم کم استفاده از ظروف پلاستیکی و ملامین را تمام کنید. فراموش نکنید که مشتریان رستوران خود را نیز درگیر این برنامه بازیافت کنید با قراردادن سطل های آشغال جدا برای تفکیک زباله در محل قرار گیری زباله های خود.

شما چه بخواهید که تمام این راه ها یا یکی از آنها را برای بازیافت زباله های آشپزخانه رستورانتان انتخاب کنید به هرحال قدم در راه ایجاد یک محیط زیست پاک تر برداشته اید، پس همیشه به یاد داشته باشید صرفه جویی، استفاده مجدد و بازیافت.

 

مترجم شادان حسین خانی