شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱

انواع تجهیزات تخصصی قهوه

دانستنی های بار و کافی شاپ / ۲۳, دی ۱۳۹۷
انواع تجهیزات تخصصی قهوه
هیچ چیزی یک مشتری را به اندازه این راضی نخواهد کرد که در یک کافی شاپ قدم بزند و منویی متنوع پر از کاپوچینو، لته، اسپرسوها و ... را ببیند. داشتن انتخاب های متنوع و متعدد از نوشیدنی های قهوه، در کار شما تطبیق پذیری بی نظیری را بوجود می آورد. با مطالعه این راهنما، می توانید تجهیزات و لوازم جانبی تخصصی قهوه را به درستی پیدا کنید تا اطمینان حاصل کنید که نوشیدنی داغ با طعمی عالی سرو می شود.

دستگاه های قهوه

اسپرسو و نوشیدنی های بر پایه اسپرسو در صنعت رشد چشمگیری داشتند که برای عده زیادی جذاب می باشد.به طور سنتی آماده کردن یک فنجان قهوه عالی نیاز به دانش گسترده ای دارد شامل انتخاب  دانه های قهوه، نحوه رست کردن آن، آسیاب و تمپ کردن، عصاره گیری و در نهایت درست اضافه کردن فوم شیر. با پیشرفت های جدید در تجهیزات نوشیدنی های گرم، مانند دستگاه های اسپرسو و کاپوچینو، تهیه این نوشیدنی ها بسیار آسانتر شده است و دیگر نیازی به یک باریستای باتجربه نیست. اپراتورها می توانند حالت دستی، نیمه اتوماتیک و یا تمام اتوماتیک به روشی که مناسب کارشان است، انتخاب کنند.

 • حالت دستی : در صورتی که به دنبال ادامه دادن رویه سنتی تهیه نوشیدنی قهوه تخصصی هستید ، یک دستگاه دستی برای شما بهتر کار خواهد کرد. این دستگاه ها نیاز به یک باریستای باتجربه دارند برای آسیاب کردن دانه های قهوه، تمپ کردن و کنترل زمان عصاره گیری ومقدار شیر بخاردیده . صحت این فرآیند اغلب با کیفیت بالای آن در طعم بدست می آید.
 • حالت نیمه اتوماتیک : در این دستگاه ها قسمت آسیاب کردن بصورت خودکار انجام می شود، اما قسمت بخار و اضافه کردن شیر هنوز به صورت دستی انجام می شود و نیازمند دانش بیشتری برای درست انجام دادن این کار هستند اما پیچیدگی های مربوط به آسیاب و تمپ قهوه برداشته شده است.
 • حالت تمام اتوماتیک : دستگاه های تمام اتوماتیک در هر دو تنظیمات Full و Self service قابل استفاده هستند. این دستگاه ها، محصول اسپرسو یکپارچه ای همراه شیر بخاردیده و فوم را تنها با فشردن یک دکمه ارائه می دهند. این دستگاه هایی که کار را کمتر می کنند، اغلب با تنظیمات قابل برنامه ریزی خوبی همراه اند که به مشتری ها امکان انتخاب بین انواع و حجم های متنوع نوشیدنی های اسپرسو را می دهند.

 

تجهیزات مناسب

تا بدین جا اطلاعات پیش زمینه در رابطه با دستگاه های اسپرسو وکاپوچینو به دست آورده اید، حالا زمان آن رسیده که تصمیم بگیرید کدام وسیله (ابزار) مناسب کار شماست.

 • دستگاه آسیاب قهوه : بیشتر برای لته ها، موکاها،Cortado استفاده می شود. آسیاب کردن قهوه درست قبل از دم کردن یکی از راه های بسیار مؤثر جهت سرو بهترین طعم نوشیدنی می باشد. کارشناسان معتقدند دانه های قهوه درعرض دو دقیقه شروع به اکسید شدن می کنند، که باعث تغییر طعم آن می شود. پس از آسیاب کردن دانه های قهوه هرچه زودتر آن را دم کنید طعم بهتری خواهد داشت.
 • دستگاه نوشیدنی قهوه سرد: مناسب تهیه Iced latte ،Frappes و قهوه دم شده سرد می باشد. سرو کردن قهوه همراه یخ در فصل های مختلف، مشتری های شما را نگه می دارد. بعد ازیک روز گرم تابستانی، مشتری ها به کافی شاپ شما می آیند تا یک لته سرد که هم سرد سرو می شود و هم کافئین را بالا می برد، را سفارش میدهند.
 • قهوه ساز فرنچ پرس : مناسب سرو در کافه ها و تهیه لته ها و موکاها می باشد. برای مشتری هایی که قهوه ای با طعم غلیظ و اصیل را مطالبه می کنند ، فرنچ پرس انتخاب مناسبی است. به علاوه روغن طبیعی قهوه به راحتی جدا می شود و در پیچرآن باقی نمی ماند برخلاف قهوه های دم شده در دستگاه اتوماتیک.
 • دستگاه اسپرسو، کاپوچینو : کار کردن با دستگاه های اسپرسو و کاپوچینو ساده است و حتی باریستایی که شما آموزش داده اید مشکلی نخواهد داشت. اسپرسو حجم بالایی ازکافئین را تولید میکند که بیشتر مشتری ها از آن لذت می برند، درحالی که کاپوچینو طعم اکتسابی اسپرسو را ندارد و آن را نوشیدنی مشابه اسپرسو می شناسند.

 

لوازم مورد نیاز باریستا 

اگر به این نتیجه رسیدید که تهیه تجهیزات تخصصی قهوه ، سرمایه گذاری خوبی برای کار شماست، ابزار و لوازم مورد نیاز باریستا را هم تهیه کنید چراکه برای آماده کردن نوشیدنی های گرم قهوه مهم اند.

 • ترموستات فوم : فوم شیر طعم و ویژگی های خاصی به نوشیدنی شما می دهد. نکته کلیدی رساندن شیر به دمای نزدیک به نقطه جوش آن است. اگر شیر خیلی داغ شود، نوشیدنی خراب و دلمه می بندد. داشتن یک حرارت سنج فوم کمک میکند درجه حرارت شیر را ببینید، به این ترتیب در هر زمان به نتیجه ثابتی میرسید.
 • شهد (اسانس) با طعم های مختلف : داشتن انواع متنوعی از شهدهای مکمل طعم قهوه، تنوع را به کافه، کافی شاپ یا بوفه شما می آورد. سرو یک نوشیدنی که با کرم کارامل یا اسانس وانیل ترکیب شده مشتری را برای مراجعه های بعدی ترغیب می کند.
 • تنگ قهوه : تنگ های قهوه، قهوه تازه دم شده را گرم و آماده سرو نگه می دارد. با داشتن یک تنگ پر، همیشه قادر خواهید بود در فاصله دم کشیدن قوری دیگر، ترکیبی از قهوه Breve و قهوه ایرلندی را آماده کنید.
 • قهوه ساز گلدانی شکل : دستگاه قهوه های گلدانی شکل با ویژگی ها و ظرفیت های مختلفی ساخته شده اند که در هر حجم آن امکان تهیه بیش از ۱۰۰ فنجان را فراهم میکند. در ابعاد و انواع مختلفی موجودند، بنابراین برای دکور خود، مناسب ترین را انتخاب کنید.
 • پیچرهای فوم سازی : پیچرهای فوم برای نوشیدنی هایی که با فوم شیر یا با خامه سرد سرو میشوند، بسیار مناسب اند. قسمت انتهایی پیچر کمک میکند که به راحتی مایع داخل آن بریزد و طرح دلخواه خود را برای نوشیدنی مشتری ها بوجود آورید. به علاوه فلزات سازنده آن که سازگار با محیط زیست اند، به راحتی تمیز میشوند.
 • جعبه های مخصوص قهوه بیرون بر : این جعبه ها مشتری ها را تشویق می کنند تا در سایزهای مختلف سفارش دهند و در نتیجه فروش افزایش می یابد. همچنین جعبه هایی می توانید سفارش دهید که امکان انتقال چند بطری یا فنجان های جدا از هم برای مصارف شرکت ها یا دفاتر را داشته باشند

 

+ مشاهده محصولات بیشتر این دسته

سایر موارد: 

 • دستگاه تصفیه آب (سختی گیر آب) : به همان اندازه ای که سرویس به موقع دستگاه عمر آن را زیاد میکند، استفاده از سیستم تصفیه آب برای سرو نوشیدنی با صافی مناسب، ضروری است. سیستم تصفیه آب آلاینده های آن را تصفیه میکند و با صاف کردن رسوب و املاح و از بین بردن گرفتگی داخلی دستگاه، عمر دستگاه را بیشتر میکند. برای مثال املاح معدنی در دستگاه اسپرسو یا کاپوچینو باید کمتر از شاخص ۵ باشد.
 •  ولتاژ: در هنگام خریداری دستگاه به ولتاژ آن و ولتاژ مورد نیاز خود دقت کنید. متناسب با محل قرارگیری دستگاه و وضعیت اپراتورها، سیم کشی مناسب با ولتاژ مورد نیاز انجام شود.

 

مترجم فاطمه اسماعیلی