شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱

سبک های طراحی رستوران ها در سال ۲۰۱۹

دانستنی های رستوران / ۲۵, دی ۱۳۹۷
سبک های طراحی رستوران ها در سال ۲۰۱۹
با تغییر ذائقه مردم گرایش به تغییرات دکور در صنعت رستوران داری رشد نسبتا" پرسرعتی داشته است. به عنوان مثال ، سبک انبار روستایی، ویژگی هایی چون چوب تیره، رنگهای خاکی و تکه های فلز زنگ زده دارد که در سال های اخیربه عنوان یک سبک عمده شناخته شده است. اما در حال حاضراین سبک رو به انقراض است و با سبک های جدید دکوراسیون جایگزین می شود.

این که رستوران چه طور به نظر بیاید، رنگ ها روی میهمانان چه طور اثر بگذارد، سبک فضای پذیرایی شما تاثیرعمیقی روی مشتری ها داشته باشد، نکاتی مهم اند برای مالکان و مدیران رستوران ها تا از سبک های طراحی و بروزکردن طراحی خود آگاه باشند. پیاده سازی یک سبک جدید و منحصر به فرد می تواند به شما در جذب میهمانان (مشتریان) بیشتر به فضای مورد نظرتان کمک کند، بنابراین این نکته برای بروز ماندن با سبک های طراحی مطرح، ارزشمند است. سبک های طراحی عالی را می توان به دو گروه تقسیم کرد: سبک های مفهومی که طراحی فضای داخلی رستوران ها ،منو وعناصر طراحی شده، تغییرات کوچکی هستند که فضای مدرن را به رستوران می دهد. بسیاری از رستوران های جدید کار خود را حول یک مفهوم مرکزی بنا می کنند و این مفهوم ها هستند که چگونگی گسترش فضای پذیرایی را سازماندهی و طراحی می کنند. تعدادی از سبک های طراحی که در سال ۲۰۱۹ انتظار می رود ببینید:

 

فضاهای غذاخوری جمعی

همانطور که ما بین غذاهای بسته بندی و غذاهای بیرون بر تغییر موضع می دهیم، مشتری ها هم در حال جست و جو برای تجربه فضاهای بهبود یافته با جوی اجتماعی تر از آنچه که قبلا دیده اند، هستند. این دلیلی است که فضاهای غذاخوری جمعی دراین سال، در لیست سبک های طراحی عالی قرار دارد. ارائه میزهای باز و به اشتراک گذاشتن فضاهای بین افراد غریبه، جو اجتماعی منحصربه فردی را در اختیار می گذارد تا هم با غذا وهم با یکدیگر تعامل برقرار کنند.

 

آشپزخانه های باز

با افزایش تقاضا برای دیدن مراحل پخت غذا، بی شک این سبک طراحی را در سال ۲۰۱۹ ترویج خواهد داد. مشتری ها دوست دارند ببینند، بشنوند و در دقایقی که در بین درهای رستوران شما ایستاده اند، بوی غذا را در تمام فضای رستوران تجربه کنند.

 

 

ادغام رستوران ها با کسب و کارهای دیگر

این کار نه تنها راهی برای مبارزه با افزایش شدید اجاره است، بلکه ترکیب یک فضای اجتماعی با کسب و کار شما، دلیلی برای مشتری بوجود می آورد تا مدت طولانی تری بمانند واستراحت کنند. کسب و کارهایی که بصورت رایج با رستوران ها ادغام شده اند شامل بانک ها،خرده فروش های منطقه ای و سالن های تئاترهستند.

 

 

 سبک Hygge (فضای دنج و آرام)

Hygge که Hyoo-guh تلفظ می شود یک لغت و مفهوم دانمارکی است که به معنای راحتی و جای گرم و دنج است. سبک Hygge به تازگی ظاهر شده است و در نهایت در صنایع غذایی گسترش یافته است. برخی رستوران ها با استفاده از شمع و عناصر گرم و روستایی و مبلمان راحت به ایجاد فضاهایی که راحت تر و آرام تر باشند، توجه می کنند.

در حالی که مفاهیم طراحی، پایه ها و مضامین رستوران شما هستند، عناصر طراحی جوانب منحصر به فردی هستند که طراحی رستورانتان را می توانید به آسانی با آنها تغییر دهید، مانند نقاشی دیوارها، نورپردازی یا دکوراسیون فضای پذیرایی. عناصر طراحی که انتظار می رود در سال ۲۰۱۹ دیده شوند.

 

  • ترکیب هنر منطقه ای

از آنجایی که پیدا کردن کارهای هنرمندان محلی اطراف کافی شاپ مورد علاقه تان غیر رایج نیست، این ایده راهی را برای جریان اصلی طراحی خدمات غذایی در سال ۲۰۱۹، می سازد. نقاش ها، عکاس ها، مجسمه سازها یا لوازم روشنایی، بیشتر و بیشتر رستوران را به اعضای جامعه با نمایش استعداد محلی و طراحی ها، ارتباط می دهند.

 

  • طراحی دکورهای اینستاگرامی

طراحی و ساخت یک رستوران کامل یا فضای خاصی که حرفی برای گفتن در فضای اینستاگرام داشته باشد، رتبه بالایی به خود اختصاص می دهد، زمانی که در طراحی به این نکته اهمیت داده شود. داشتن چشم انداز بیرونی چشم نواز یا دیوار پوشیده از گیاه یا عناصر طراحی دیواری، رستوران شما را جذاب و مناسب عکس می سازد که در رقابت تاثیر مثبتی دارد. الگوهای برجسته لایه بندی شده با رنگ های شاخص، دکور رستوران شما را روشن می کند و حس گرمی و رمانتیک انتقال میدهد.

 

افزودن به سبدخرید
basket
افزودن گوش به زنگ
basket
افزودن به سبدخرید
basket
افزودن گوش به زنگ
basket
افزودن به سبدخرید
basket
افزودن گوش به زنگ
basket
افزودن به سبدخرید
basket
افزودن گوش به زنگ
basket

+ مشاهده محصولات بیشتر این دسته

 

  • گیاهان و فضای سبز

بیشتر مراکزی که خدمات غذایی ارائه می دهند دغدغه این را دارند که غذایی که به مشتری میدهند، نه تنها خوشمزه باشد بلکه مغذی و سالم هم باشد. در نتیجه بیشتر مالکان، فضایی را انتخاب می کنند که سرسبز و گیاهان زنده داشته باشد که انتقال حس طراوت وشادابی را از غذا تقویت می کند.

 

  • مشتری ها رستوران هایی می خواهند که فضای اینستاگرامی داشته باشد.

یکی از مهم ترین جنبه هایی که وقتی نسل جوان بیرون می روند در نظر می گیرند اینست که رستوران  فضای اینستاگرامی داشته باشد یا طراحی دکورش به اندازه کافی منحصر به فرد باشد که مناسب پست های صفحات اجتماعی باشد. بنابراین در صورتی که در حال طراحی بروزرسانی دکور رستوران خود هستید، به این نکته توجه کنید که فضای غذاخوری شما چقدر مناسب عکاسی است، به خصوص زمانی که مراجعین شما بیشتر جوانان باشند.

 

  • مشتری ها دوست دارند یک غذاخوری جذاب و همه جانبه را تجربه کنند.
  • از سبک طراحی فضای جمعی تا مشارکت هنر محلی، رستوران ها باید تلاش کنند تا فضای اجتماعی فراهم کنند که مشتری ها از بودن در آن لذت ببرند و بیشتر وقت بگذرانند و فضاهای گرم و صمیمی که متقابلا مشتری را برای مراجعه مجدد تشویق کند.

مترجم فاطمه اسماعیلی