شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱
سایر خبرها
خوراکهای فصل در رستورانها

خوراکهای فصل در رستورانها

۱۳۹۸/۰۸/۱۹
یکی از کارهایی که رستورانهای موفق دنیا انجام میدهند، ارائه خوراک و نوشیدنی مربوط به هر فصل سال در زمان خودش میباشد. خوراکهای فصلی یک تاکتیک هوشمندانه میباشد که هم برای مشتریان و هم برای صاحبان رستوران دارای جذابیتهای فراوان است.
گزارش اولین دوره مسابقات ملی چای ایران

گزارش اولین دوره مسابقات ملی چای ایران

۱۳۹۸/۰۷/۲۵
اولین دوره مسابقات ملی چای ایران که با عضویت ایران در TMC،در تقویم جهانی مسابقات چای هم گنجانده شده است طی روزهای بیست و سوم تا بیست و پنجم مهرماه ۹۸ در هتل لاله تهران برگزار گردید.
فست فودهای معروف و خوراکهای سالم

فست فودهای معروف و خوراکهای سالم

۱۳۹۸/۰۷/۰۳
شاید وقتی کلمه فست فود را می شنویم توقع خوراک سالم را نداشته باشیم. در واقع معمولا در منو این سبک رستورانها جایی برای خوراکهای سالم وجود نداشته است.
خوراک‌های آیینی (نذورات محرم در کشورهای مسلمان)

خوراک‌های آیینی (نذورات محرم در کشورهای مسلمان)

۱۳۹۸/۰۶/۱۶
کشور ما ایران تنها کشوری نیست که در عزای پیشوای سوم شیعیان رخت عزا بر تن می‌کند. مراسم عزاداری محرم در کشورهای مختلف به روش‌ها و سنت‌های مختلفی برگزار می‌گردد. در این مجال چند نمونه از نذورات محرم در کشورهای دیگر را مرور می‌کنیم.
خوراک‌های آیینی

خوراک‌های آیینی

۱۳۹۸/۰۶/۱۳
عزاداری امام حسین علیه السلام و رسوم خوراکی این مراسم. از دیرباز، خوراک یکی از مهمترین بخش‌های یک مراسم و دارای مفاهیم بنیادین در تاریخ رسوم بشر بوده است.
ایام حج و رستوران‌های محبوب مکه

ایام حج و رستوران‌های محبوب مکه

۱۳۹۸/۰۵/۲۲
ایام سفر حج برای مسلمانان جهان یک اتفاق خاص و ویژه است. سفری معنوی به سرزمین وحی و انجام فریضه الهی حج و برخوردار شدن از مواهب بیشمار آن. افزایش حس همبستگی با مسلمانان جهان و یک گردهمایی بزرگ برای لبیک گفتن به فرمان خداوند یکتا.
حرفه‌ای باشیم

حرفه‌ای باشیم

۱۳۹۸/۰۵/۲۰
این بار درباره رفتار حرفه‌ای یک سرمایه گذار و موسس رستوران صحبت می‌کنیم. البته در دنیا رستوران‌هایی هستند که صرفا بر اساس علاقه شخصی و سلیقه یک نفر راه‌اندازی شده و اصول شخصی در آن جاریست. این دسته از رستوران‌ها مورد بحث امروز ما نیست. ما درباره رستوران‌هایی صحبت می‌کنیم که به عنوان یک بیزینس و شغل و با هدف درآمدزایی تاسیس گردیده است.
خوراک بیرون بر

خوراک بیرون بر

۱۳۹۸/۰۵/۱۹
امروزه بخش قابل توجهی از فروش خوراک در دنیا مربوط به فروش دلیوری (بیرون بر) است. این شیوه به دلایل مختلف هم برای فروشنده و هم برای خریدار دارای جذابیت‌های فراوان است. از طرفی هزینه و زمان صرف شده برای رفتن به رستوران را حذف می‌کند و از سوی دیگر دایره انتخاب را افزایش می‌دهد.
رستوران های محلی

رستوران های محلی

۱۳۹۸/۰۵/۱۷
رستوران‌های محلی و سنتی یکی از مهم‌ترین گونه‌های رستوران در جهان هستند. این رستوران‌ها با معرفی خوراک مناطق مختلف در واقع سفیران فرهنگی تمدن‌ها و کشورهای مختلف هم هستند. هم چنین با ایجاد جذابیت برای گردشگران، باعث رونق صنعت توریسم و ایجاد اشتغال پایدار می‌گردند. کشور ما ایران با توجه به اقلیم‌های مختلف و متفاوت و حضور اقوام گوناگون دارای تنوع بسیار گسترده در مواد اولیه و نیز فرهنگ خوراک می‌باشد و رستوران‌های محلی می‌توانند با ارائه صحیح و هدفمند، بسیار موفق باشند.
وندینگ ماشین

وندینگ ماشین

۱۳۹۸/۰۵/۱۵
شاید کلمه وندینگ ماشین برای همه آشنا نباشد ولی وقتی کمی درباره‌اش بیشتر بدانیم حتما نمونه‌هایی از آن را به خاطر خواهیم آورد. به طور کلی وندینگ ماشین‌ها، ماشین‌هایی هستند که به صورت اتوماتیک در قبال دریافت سکه، اسکناس، کارت اعتباری یا ژتون خاص محصولی را به مشتری ارائه می‌کنند.
عکاسی و خوراک

عکاسی و خوراک

۱۳۹۸/۰۵/۱۳
این روزها در هر رستوران و کافه‌ای جماعتی را می‌بینیم که در حال عکاسی از سفارش خود هستند تا آن را با بقیه به اشتراک بگذارند. تا به حال فکر کرده‌اید که از چه زمانی عکاسی از خوراک و سفره‌ها رایج گردیده است؟ این موضوع تقریبا قدمتی برابر با تاریخ عکاسی در جهان دارد و در ایران هم با چندسال تاخیر در زمان قاجاریه آغاز گردیده است.
تجهیزات و سلامت

تجهیزات و سلامت

۱۳۹۸/۰۵/۰۹
با گسترش صنعت رستوران در جهان و افزایش مخاطبان این صنعت، تکنولوژی به کمک صاحبان رستوران‌ها و کافه‌ها آمده است. به بیان دیگر، روش‌های تهیه، تولید و توزیع سنتی دیگر جوابگوی مشتری امروز نیست. تجهیزات و دستگاه‌های پخت مدرن امروزه از مهمترین بخش‌های یک رستوران یا اماکن مشابه است که با افزایش بهره‌وری و بهینه‌سازی هزینه‌ها، باعث سوددهی بیشتر می‌گردد.