شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱
سایر خبرها
سیب زمینی سرخ کرده

سیب زمینی سرخ کرده

۱۳۹۸/۰۴/۲۲
۱۶ جولای روز جهانی سیب زمینی سرخ کرده است. این خوراکی اشتها برانگیز و مشهور تقریبا در همه دنیا محبوبیت زیادی دارد، اما شاید خیلی‌ها ندانند که سیب زمینی سرخ کرده از کجا آمده است.
ثروتمند با کنتاکی

ثروتمند با کنتاکی

۱۳۹۸/۰۴/۱۸
چگونه می‌توان تنها با یک دستور پخت مرغ به شیوه‌ای جدید، همه دنیا را تحت تاثیر قرار داد؟ این کاری بود که کلنل هارلند دیوید ساندرز انجام داد. او یک کارآفرین و رستوران‌دار موفق بود که رستوران های زنجیره‌ای مرغ کنتاکی را تاسیس کرد که بعد از مدتی این غذا به مشهورترین و پرطرفدارترین غذای فست فودی در سراسر جهان تبدیل شد و سرهنگ ساندرز را به محبوبیت جهانی رساند.
رستوران‌ها، کافه ها و خاطرات

رستوران‌ها، کافه ها و خاطرات

۱۳۹۸/۰۴/۱۶
اگر گاهی در شلوغی روزمره و اتفاقات ریز و درشت زندگی، نگاهی به اطرافمان بیاندازیم، شاید خاطرات زیادی را به یاد بیاوریم. رستوران‌ها و کافه‌ها آرزوهای کودکی خیلی از ما بوده‌اند. شاید بارها نام فلان چلوکبابی یا بهمان کافه تریا را از زبان پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها شنیده باشید.
قواعد و پروتکل‌های پذیرایی

قواعد و پروتکل‌های پذیرایی

۱۳۹۸/۰۴/۱۵
سال‌هاست که رفتن به رستوران، کارکردی فراتر از غذا خوردن پیدا کرده است. انسان معاصر بخشی از زندگی خود را در رستوران‌ها سپری می‌کند و دلایل مختلفی برای این کار دارد.
تبلیغات...از دادزن تا شبکه اجتماعی

تبلیغات...از دادزن تا شبکه اجتماعی

۱۳۹۸/۰۴/۰۵
اگر اهل گشت و گذار باشید هنوز هم بعضی رستوران‌ها را می‌توان دید که هنگام ظهر یک نفر با صدایی رسا را جلو رستوران مستقر کرده و با فریادِ "غذا حاضر است" مشتریان را به سالن دعوت می‌کند.
رستوران سالم

رستوران سالم

۱۳۹۸/۰۴/۰۴
با شنیدن این کلمه اولین تصویری که به ذهن می‌رسد یک بشقاب سبزیجات بخارپز و یک برش نان کامل است. این تصویر برای صاحب یک رستوران چندان خوشایند نیست ولی واقعیت این است که رستوران سالم مفهوم گسترده‌تری دارد. با هم چند مشخصه یک رستوران سالم را مرور می‌کنیم.
سالمندان مهمانان عزیز ما

سالمندان مهمانان عزیز ما

۱۳۹۸/۰۴/۰۱
احترام به سالخوردگان و سالمندان در همه جوامع بشری امری بدیهی است. جوانان دیروز یک جامعه که با گذر زمان گرد پیری بر چهره‌هایشان نشسته است و احتیاج به مراقبت‌های روحی و جسمی بیشتری دارند.
صنعت خوراک، صنعت جزئیات

صنعت خوراک، صنعت جزئیات

۱۳۹۸/۰۳/۳۰
این روزها از هر کوچه و خیابانی که عبور کنیم، تابلوی یک رستوران یا کافه را خواهیم دید. همه ادعای بهترین بودن را دارند و سعی می‌کنند با ترفندهای مختلف مشتری را جذب کنند.
مواد اولیه در رستوان

مواد اولیه در رستوان

۱۳۹۸/۰۳/۲۲
وقتی به صنعت رستوران و خوراک به عنوان یک حرفه فکر می‌کنید حتما کلمه مواد اولیه را زیاد خواهید شنید. برای اینکه در مورد تهیه مواد اولیه بهترین تصمیم را بگیرید به نکات زیر نگاهی بیاندازید.
مرغ کنتاکی و پیدایش کی اف سی

مرغ کنتاکی و پیدایش کی اف سی

۱۳۹۸/۰۳/۲۱
فست فود کی اف سی توسط هارلند ساندرز تاسیس شده است شخصی که فروختن مرغ سوخاری را از رستوران بین راهی خود در کوربین کنتاکی، در دوران رکود اقتصادی جنگ جهانی دوم شروع کرد. ساندرز به پتانسیل فرانچایزینگ در صنعت فست فود پی برد و اولین شعبه خود را در سالت لیک سیتی در سال ۱۹۵۹ افتتاح کرد.
رعایت فاصله‌ها در رستوران‌ها

رعایت فاصله‌ها در رستوران‌ها

۱۳۹۸/۰۳/۲۰
رستوران‌داری شغلی پر از ظرافت‌ها و نکات ریز است. نکاتی که شاید در نگاه اول خیلی به چشم نیاید ولی فرق یک رستوران موفق با یک رستوران شکست خورده در همین نکات است. در این مطلب چند فاصله مهم را با هم مرور می‌کنیم.
کودکان، مشتریان کوچک ما

کودکان، مشتریان کوچک ما

۱۳۹۸/۰۳/۱۹
کودکان آسیب‌پذیرترین و حساس‌ترین اعضای یک خانواده هستند. زودتر خسته می‌شوند و به مواد خوراکی حساس‌ترند. از طرفی در جامعه ما معمولا کودکان مهمترین بخش یک خانواده تلقی می‌گردند. ارائه سرویس مناسب به کودکان در رستوران‌ها باعث ایجاد حس رضایت در مشتری می‌گردد.