شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱
سایر خبرها
دسته بندی کانسپت رستوران ها

دسته بندی کانسپت رستوران ها

۱۳۹۸/۰۲/۳۱
فرم کلی Concept یک آشپزخانه صنعتی یک برنامه کلی می باشد برای بررسی اینکه چگونه نیازها و انتظارات بازار مورد نظر را براورده سازیم. طرح کلی یک آشپزخانه صنعتی از راههای مختلفی بیان می شود از جمله، منو، دکور، نوع سرویس، قیمت و محل. Concept Development به معنای توسعه ی یک طرح برای عملکرد موفقیت آمیز در بازار است قبل از اینکه طراحی واقعی انجام بگیرد.
یک آرزوی خوشمزه “ کاش رستوران خودم را داشتم

یک آرزوی خوشمزه “ کاش رستوران خودم را داشتم

۱۳۹۸/۰۲/۳۰
اگر بعد از یک شام دوستانه یا نهارکاری، در رستورانی مجلل یا یک بیسترو صمیمی این جمله به ذهن شما رسید، بدانید که در این مورد تنها نیستید. امروزه در همه جای دنیا این آرزو از رایج ترین آرزوهای انسان میباشد. از نوجوانان مدرسه ای تا ورزشکاران و هنرمندان و کارمندان ادارات دولتی و حتی صاحبان مشاغل حساسی مانند پزشکان و مهندسان در این مورد با شما همراه هستند. وقتی یک سالن رستوران پر از مشتری های شاد و پرسنلی شاداب و فعال در حال سرویس دهی به مشتریان و پیش خوراکها و خوراکها و دسرهای رنگارنگ را میبینیم احساس میکنیم که کلید موفقیت را یافته ایم و مشغول حساب کتاب میشویم.
نیروی انسانی، کلید موفقیت یا پاشنه آشیل در صنعت رستوران

نیروی انسانی، کلید موفقیت یا پاشنه آشیل در صنعت رستوران

۱۳۹۸/۰۲/۳۰
انتخاب پرسنل و نیروی کار مناسب از مهمترین و دشوارترین قسمتهای یک بیزینس است. تخصصی شدن کارها از یک سو و افزایش نقش تجهیزات و دستگاههای جایگزین انسان از سوی دیگر، مقوله انتخاب پرسنل بسیار دقیق تر و حساس تر شده است. مقولاتی مانند حقوق پرسنل، موارد بیمه و تامین آینده شغلی و نیز قوانین حمایتی در هنگام بروز حوادث کاری از دیگر موارد مطرح شده در بحث نیروی انسانی است.
ستاره میشلن

ستاره میشلن

۱۳۹۸/۰۱/۲۱
به بهانه فروش لاستیک صنعت رستوران رونق یافت. برادران میشلن فعالیت خود را در سال ۱۸۸۹ با تاسیس یک کارخانه لاستیک سازی شروع کردند و بعدها با ابداع نام تجاری در صنعت آشپزی در جهت ایجاد معیاری جهانی حرکت کردند.
Dritan Alsela باریستای محبوب

Dritan Alsela باریستای محبوب

۱۳۹۸/۰۱/۲۱
Dritan باریستای ۴۰ ساله ای است که در رشته خود یعنی قهوه مهارت و تخصص ویژه ای دارد. او کار خود را بصورت حرفه ای و با وسواس خاصی انجام میدهد حتی اگر آن کار آسیاب کردن قهوه بنا به درخواست خریداران دستگاه قهوه باشد ، از بی عیب بودن هر بخش از فرآیند قهوه اطمینان حاصل می نماید.
تأثیر بحران های اقتصادی در کسب و کارهای رستورانی

تأثیر بحران های اقتصادی در کسب و کارهای رستورانی

۱۳۹۷/۱۲/۲۳
سالی که گذشت مملو از گله و شکایت صاحبان مشاغل مرتبط با غذا و نوشیدنی درمورد عدم سودآوری و زیان های کلان از واحدهای تجاری خود بود، که عمده شکایت ها عبارت بودند از :
راهنمای خرید کیف های حمل غذا

راهنمای خرید کیف های حمل غذا

۱۳۹۷/۱۲/۱۳
کیف های عایق حمل غذا با کنترل کردن رطوبت غذا به حفظ دمای آن و در نتیجه با حفظ رطوبت غذاهایی که تر هستند به تازه ماندن آنها نیز کمک میکنند. همچنین این کیف ها برای تحویل درست پیتزا، سینی های سرو ، غذاهایی که در ظرف سرو میشوند یا قوطی های سودا و نوشیدنی ها که برای مراسم تدارک دیده اید ، ضروری هستند.
سوییت گرین رستوران زنجیره ای یک میلیارد دلاری

سوییت گرین رستوران زنجیره ای یک میلیارد دلاری

۱۳۹۷/۱۲/۱۱
وقتی سه دوست دانشگاهی نتوانستند غذایی سالم و با قیمت مناسب در محله‌شان در شهر واشنگتن بخرند، تصمیم گرفتند که مشکلشان را با راه انداختن رستوران خودشان حل کنند. ۱۳ سال از آن زمان گذشته و حالا رستوران‌ زنجیره‌ای "سوییت‌گرین" دست‌کم یک میلیارد دلار ارزش دارد. با یادآوری دوران تحصیل به عنوان دانشجوی بازرگانی در دانشگاه جرج‌تاون واشنگتن، نیکلاس جمت می‌گوید که او و شریک‌های کنونی‌اش، جاناتان نمن و ناتانیل رو "جایی برای غذا خوردن" نداشتند.
اقدامات طبیعت دوستانه زنجیره های غذایی

اقدامات طبیعت دوستانه زنجیره های غذایی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
تلاش بی نظیر مشهورترین زنجیره های غذایی و نوشیدنی دنیا جهت بهینه سازی محصولات خود در راستای حفظ محیط زیست و جلوگیری از آسیب رساندن به آن به شرح زیر می باشد.
فست فود , فراتر از فست فود

فست فود , فراتر از فست فود

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
برای همه ما پیش آمده در شرایطی که به دنبال تدارک یک برنامه تفریحی برای آخر هفته هستیم از میان گزینه های مختلف که در نگاه اول ما را دچارتردید در انتخاب می کنند بعد از کمی تامل به انتخاب یک رستوران و خوردن غذا در یک فودکرت یا رستوران رسیده ایم. واقعیت امر این است که در شرایط اقتصادی و اجتماعی امروز سرزمینمان و با توجه به ضعف زیر ساخت های شهری، از نظر وجود مکان هایی برای سرگرمی و تفریح و همچنین مشکلات عبور و مرور در ساعات شلوغی، واحد های غذایی شخصیتی جدید به خود گرفته اند.
راهنمای خرید چاقو

راهنمای خرید چاقو

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
این مقاله بهترین راهنمایی است که میتواند در تصمیم گیری خرید چاقو بشما کمک کند. در حقیقت فاکتورهای مهم برای یک سرآشپز جهت تصمیم گیری خرید چاقو عبارتند از : دسته چاقو ، جنس تیغه، اندازه آن و نوع لبه تیغه که سبب تفاوت درکاربری آنها میشود. رایج ترین چاقوها عبارتند از موارد ذیل:
سالم ترین غذاها در منوی مک دونالد

سالم ترین غذاها در منوی مک دونالد

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
همه ما می دانیم که فست فودها یا حتی بعضی از رستوران های چینی که غذاهای فوری ارائه می دهند, محل مناسبی برای پیدا کردن غذای سالم نیستند اما انتخاب های زیرکانه ای دارند. در ادامه تعدادی از غذاهای سالم مک دونالد را معرفی خواهیم کرد که می توانید با خیال راحت سفارش دهید بدون اینکه نگران حجم دریافتی کالری خود باشید.