شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱
سایر خبرها
خوراک‌های آیینی (نذورات محرم در کشورهای مسلمان)

خوراک‌های آیینی (نذورات محرم در کشورهای مسلمان)

۱۳۹۸/۰۶/۱۶
کشور ما ایران تنها کشوری نیست که در عزای پیشوای سوم شیعیان رخت عزا بر تن می‌کند. مراسم عزاداری محرم در کشورهای مختلف به روش‌ها و سنت‌های مختلفی برگزار می‌گردد. در این مجال چند نمونه از نذورات محرم در کشورهای دیگر را مرور می‌کنیم.
خوراک‌های آیینی

خوراک‌های آیینی

۱۳۹۸/۰۶/۱۳
عزاداری امام حسین علیه السلام و رسوم خوراکی این مراسم. از دیرباز، خوراک یکی از مهمترین بخش‌های یک مراسم و دارای مفاهیم بنیادین در تاریخ رسوم بشر بوده است.
ایام حج و رستوران‌های محبوب مکه

ایام حج و رستوران‌های محبوب مکه

۱۳۹۸/۰۵/۲۲
ایام سفر حج برای مسلمانان جهان یک اتفاق خاص و ویژه است. سفری معنوی به سرزمین وحی و انجام فریضه الهی حج و برخوردار شدن از مواهب بیشمار آن. افزایش حس همبستگی با مسلمانان جهان و یک گردهمایی بزرگ برای لبیک گفتن به فرمان خداوند یکتا.
حرفه‌ای باشیم

حرفه‌ای باشیم

۱۳۹۸/۰۵/۲۰
این بار درباره رفتار حرفه‌ای یک سرمایه گذار و موسس رستوران صحبت می‌کنیم. البته در دنیا رستوران‌هایی هستند که صرفا بر اساس علاقه شخصی و سلیقه یک نفر راه‌اندازی شده و اصول شخصی در آن جاریست. این دسته از رستوران‌ها مورد بحث امروز ما نیست. ما درباره رستوران‌هایی صحبت می‌کنیم که به عنوان یک بیزینس و شغل و با هدف درآمدزایی تاسیس گردیده است.
خوراک بیرون بر

خوراک بیرون بر

۱۳۹۸/۰۵/۱۹
امروزه بخش قابل توجهی از فروش خوراک در دنیا مربوط به فروش دلیوری (بیرون بر) است. این شیوه به دلایل مختلف هم برای فروشنده و هم برای خریدار دارای جذابیت‌های فراوان است. از طرفی هزینه و زمان صرف شده برای رفتن به رستوران را حذف می‌کند و از سوی دیگر دایره انتخاب را افزایش می‌دهد.
رستوران های محلی

رستوران های محلی

۱۳۹۸/۰۵/۱۷
رستوران‌های محلی و سنتی یکی از مهم‌ترین گونه‌های رستوران در جهان هستند. این رستوران‌ها با معرفی خوراک مناطق مختلف در واقع سفیران فرهنگی تمدن‌ها و کشورهای مختلف هم هستند. هم چنین با ایجاد جذابیت برای گردشگران، باعث رونق صنعت توریسم و ایجاد اشتغال پایدار می‌گردند. کشور ما ایران با توجه به اقلیم‌های مختلف و متفاوت و حضور اقوام گوناگون دارای تنوع بسیار گسترده در مواد اولیه و نیز فرهنگ خوراک می‌باشد و رستوران‌های محلی می‌توانند با ارائه صحیح و هدفمند، بسیار موفق باشند.
وندینگ ماشین

وندینگ ماشین

۱۳۹۸/۰۵/۱۵
شاید کلمه وندینگ ماشین برای همه آشنا نباشد ولی وقتی کمی درباره‌اش بیشتر بدانیم حتما نمونه‌هایی از آن را به خاطر خواهیم آورد. به طور کلی وندینگ ماشین‌ها، ماشین‌هایی هستند که به صورت اتوماتیک در قبال دریافت سکه، اسکناس، کارت اعتباری یا ژتون خاص محصولی را به مشتری ارائه می‌کنند.
عکاسی و خوراک

عکاسی و خوراک

۱۳۹۸/۰۵/۱۳
این روزها در هر رستوران و کافه‌ای جماعتی را می‌بینیم که در حال عکاسی از سفارش خود هستند تا آن را با بقیه به اشتراک بگذارند. تا به حال فکر کرده‌اید که از چه زمانی عکاسی از خوراک و سفره‌ها رایج گردیده است؟ این موضوع تقریبا قدمتی برابر با تاریخ عکاسی در جهان دارد و در ایران هم با چندسال تاخیر در زمان قاجاریه آغاز گردیده است.
تجهیزات و سلامت

تجهیزات و سلامت

۱۳۹۸/۰۵/۰۹
با گسترش صنعت رستوران در جهان و افزایش مخاطبان این صنعت، تکنولوژی به کمک صاحبان رستوران‌ها و کافه‌ها آمده است. به بیان دیگر، روش‌های تهیه، تولید و توزیع سنتی دیگر جوابگوی مشتری امروز نیست. تجهیزات و دستگاه‌های پخت مدرن امروزه از مهمترین بخش‌های یک رستوران یا اماکن مشابه است که با افزایش بهره‌وری و بهینه‌سازی هزینه‌ها، باعث سوددهی بیشتر می‌گردد.
مفهوم اعداد و علائم در زیر ظروف یکبار مصرف و ظروف پلاستیکی

مفهوم اعداد و علائم در زیر ظروف یکبار مصرف و ظروف پلاستیکی

۱۳۹۸/۰۵/۰۲
با اینکه همه پلاستیک‌ها و ظروف یکبار مصرف سطح خطر یکسانی ندارند ولی هیچ تضمینی وجود ندارد که به طور کلی بگوییم ظروف یکبار مصرف خطری ندارند. نوع و حالت استفاده از بعضی از ظروف یکبار مصرف می‌تواند کم خطر باشد و برعکس استفاده از بعضی دیگر از ظروف یکبار مصرف می‌تواند بسیار خطرناک باشد.
سیب زمینی سرخ کرده

سیب زمینی سرخ کرده

۱۳۹۸/۰۴/۲۲
۱۶ جولای روز جهانی سیب زمینی سرخ کرده است. این خوراکی اشتها برانگیز و مشهور تقریبا در همه دنیا محبوبیت زیادی دارد، اما شاید خیلی‌ها ندانند که سیب زمینی سرخ کرده از کجا آمده است.
ثروتمند با کنتاکی

ثروتمند با کنتاکی

۱۳۹۸/۰۴/۱۸
چگونه می‌توان تنها با یک دستور پخت مرغ به شیوه‌ای جدید، همه دنیا را تحت تاثیر قرار داد؟ این کاری بود که کلنل هارلند دیوید ساندرز انجام داد. او یک کارآفرین و رستوران‌دار موفق بود که رستوران های زنجیره‌ای مرغ کنتاکی را تاسیس کرد که بعد از مدتی این غذا به مشهورترین و پرطرفدارترین غذای فست فودی در سراسر جهان تبدیل شد و سرهنگ ساندرز را به محبوبیت جهانی رساند.