سایر خبرها
سبک های طراحی رستوران ها در سال ۲۰۱۹

سبک های طراحی رستوران ها در سال ۲۰۱۹

۱۳۹۷/۱۰/۲۵
با تغییر ذائقه مردم گرایش به تغییرات دکور در صنعت رستوران داری رشد نسبتا" پرسرعتی داشته است. به عنوان مثال ، سبک انبار روستایی، ویژگی هایی چون چوب تیره، رنگهای خاکی و تکه های فلز زنگ زده دارد که در سال های اخیربه عنوان یک سبک عمده شناخته شده است. اما در حال حاضراین سبک رو به انقراض است و با سبک های جدید دکوراسیون جایگزین می شود.
روند رو به رشد قهوه در سال ۲۰۱۹

روند رو به رشد قهوه در سال ۲۰۱۹

۱۳۹۷/۱۰/۲۵
قهوه یکی از نوشیدنی های اساسی در ایلات متحده آمریکا و سایر نقاط دنیاست. قهوه همچنین در صنایع غذایی اهمیت زیادی دارد. برای فردی که به عنوان مدیر یک رستوران یا کارمند آن درصنایع غذایی است ، دانستن این نکته مهم است که در راستای تمایلات و درخواست های جدید بمانند، بنابراین باید تشخیص بدنهد که چه چیزی جدید و معروف است .چند مورد کلی از تمایلات که باید در صنعت قهوه به آن توجه داشت، ذکر شده است.
۲۵ موردی که نباید در مایکروویو قرار گیرد

۲۵ موردی که نباید در مایکروویو قرار گیرد

۱۳۹۷/۱۰/۲۵
مایکروویوها دنیای جدیدی را در زمینه پخت و پز ساخته اند. بیشتر مردم با استفاده از این دستگاه و بدون نیاز به فر و اجاق گاز غذایشان را به راحتی گرم می کنند، اما ناگفته نماند مواردی هم هستنند که نباید در مایکروویو قرار گیرند چرا که امکان مسمومیت و بیماری و آتش گرفتن را در پی دارند.
انواع قهوه با پایه اسپرسو

انواع قهوه با پایه اسپرسو

۱۳۹۷/۱۰/۲۳
نوشیدنی هایی که با پایه اسپرسو درست می شوند در واقع از سه عنصر اسپرسو، فوم شیر و شیر بخار داده شده تشکیل می شوند که اسپرسو اصلی ترین قسمت آن است. عموما مشتقات اسپرسو با دستگاه های قهوه ساز درست می شوند.
انواع تجهیزات تخصصی قهوه

انواع تجهیزات تخصصی قهوه

۱۳۹۷/۱۰/۲۳
هیچ چیزی یک مشتری را به اندازه این راضی نخواهد کرد که در یک کافی شاپ قدم بزند و منویی متنوع پر از کاپوچینو، لته، اسپرسوها و ... را ببیند. داشتن انتخاب های متنوع و متعدد از نوشیدنی های قهوه، در کار شما تطبیق پذیری بی نظیری را بوجود می آورد. با مطالعه این راهنما، می توانید تجهیزات و لوازم جانبی تخصصی قهوه را به درستی پیدا کنید تا اطمینان حاصل کنید که نوشیدنی داغ با طعمی عالی سرو می شود.
موادی که در یخچال نباید نگهداری شوند

موادی که در یخچال نباید نگهداری شوند

۱۳۹۷/۱۰/۱۶
بعضی از مواد غذایی با نگه داری در یخچال به راحتی خراب می شوند. با برداشتن این ۱۵ مورد فضای بیشتری در یخچال خالی میشود. نگهداری موادغذایی درجای مخصوص و روش های نگهداری خاص خود علاوه بر طولانی کردن عمر آن ها کیفیت و تازگی را نیز حفظ می کند. برخی مواد باید درجای خشک و خنک نگهداری شوند برخی نیز به هیچ وجه نباید نور ببینند. دانستن این نکات به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین استفاده را از موادغذایی بکنید.
هر آنچه که درباره ملامین ها باید بدانیم

هر آنچه که درباره ملامین ها باید بدانیم

۱۳۹۷/۱۰/۱۲
حتی اگر هرگز درباره ملامین نشنیده باشید به احتمال زیاد در یک بشقاب ملامین غذا خورده اید. از آنجا که این مواد منحصر به فرد سبک تر و با دوام تر از چینی هستند، بسیاری از سالن های غذا خوری برای پذیرایی به ملامین رو آورده اند تا دائماً مجبور به جایگزین کردن ظروف جدید به جای ظروف شکسته نباشند. از دیگر مزایای این ظروف آن است که حمل سینی های بزرگ که تعداد زیادی بشقاب غذا خوری درون آن ها است را برای کارکنان آسان تر می کند.
انواع رست قهوه

انواع رست قهوه

۱۳۹۷/۱۰/۰۵
هیچ نوشیدنی گرمی پر طرفدارتر و محبوب تر از قهوه، که باعث نشاط صبحگاهی و سرحالی شود یا به عنوان یک دسر آخر شب استفاده بشود در دنیا وجود ندارد. در واقع، آخرین تحقیقات نشان می دهد که در حدود ۵۴ درصد از مردم بالای ۱۸ سال امریکا حداقل یک فنجان قهوه در روز می نوشند.
بازیافت در رستوران

بازیافت در رستوران

۱۳۹۷/۱۰/۰۴
گفته می شود به صورت تخمینی یک رستوران با ارایه خدمات کامل می تواند در حدود ۹۰۰ کیلوگرم زباله در طول یک هفته تولید کند. بر اساس این واقعیت هشدار دهنده، دیگر زمان آن فرا رسیده که یک واحد مدیریت بازیافت زباله در رستورانتان در نظر بگیرید. اگر چه ممکن هست فکر کنید که ایجاد یک رستوران حامی محیط زیست بسیار زمان بر و پر خرج باشد، اما بسیار متعجب خواهید شد وقتی بدانید که چه قدر ساده و کم هزینه می باشد. در زیر ایده هایی را برای راهنمایی شما جهت همسو شدن رستورانتان با محیط زیست عنوان می داریم.
فرآوری خمیر و راهنمای خرید باکس نگهداری خمیر

فرآوری خمیر و راهنمای خرید باکس نگهداری خمیر

۱۳۹۷/۱۰/۰۳
برای پیتزا فروشی های ایتالیایی و نانوایی های صنعتی پر فروش، داشتن باکس نگهداری خمیر جهت حفظ آن به صورت تازه و به بهترین نحو، بسیار مفید و موثر است. در محیط های کاری این باکس های چند منظوره کاربردهای متعددی خواهند داشت، شامل فرآوری خمیر که به موجب آن خمیر نان و خمیر پیتزا بالا (ور) می آید و بافت فوق العاده ای در آن ایجاد می شود.