شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱
سایر خبرها
بازیافت در رستوران

بازیافت در رستوران

۱۳۹۷/۱۰/۰۴
گفته می شود به صورت تخمینی یک رستوران با ارایه خدمات کامل می تواند در حدود ۹۰۰ کیلوگرم زباله در طول یک هفته تولید کند. بر اساس این واقعیت هشدار دهنده، دیگر زمان آن فرا رسیده که یک واحد مدیریت بازیافت زباله در رستورانتان در نظر بگیرید. اگر چه ممکن هست فکر کنید که ایجاد یک رستوران حامی محیط زیست بسیار زمان بر و پر خرج باشد، اما بسیار متعجب خواهید شد وقتی بدانید که چه قدر ساده و کم هزینه می باشد. در زیر ایده هایی را برای راهنمایی شما جهت همسو شدن رستورانتان با محیط زیست عنوان می داریم.
نکات ایمنی چاقو

نکات ایمنی چاقو

۱۳۹۷/۱۰/۰۲
کارد و چنگال در عملکرد هر آشپزخانه صنعتی نقش اساسی دارد, بنابراین اطلاع از بهترین تکنیک های ایمنی و نگه داری چاقوی آشپزخانه ضروری است. آموختن این نکات به کاهش صدمات جانی کمک میکند و همچنین روند کاری آشپزخانه به آرامی طی میشود.
چگونه تخته کارها راتمیز کنیم؟

چگونه تخته کارها راتمیز کنیم؟

۱۳۹۷/۱۰/۰۲
تخته کار یکی از پرمصرف ترین ابزارها در آماده سازی غذا میباشد که تقریبا در تمام آشپزخانه ها موجود است. دانستن اینکه چطور به درستی تخته کارها را نگه داری کنیم نه تنها سبب افزایش طول عمر آنها میشود بلکه از نفوذ آلودگی و باکتری های خطرناک جلوگیری می کند. چه در راه اندازی یک فست فود کوچک و چه در راه اندازی یک خانه استیک مجلل، اطلاعات لازم در رابطه با نحوه نگه داری تخته کارها کلیدی در اراﺋه خدمات غذایی سالم و بهداشتی میباشد.