شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱
سایر خبرها
مفهوم اعداد و علائم در زیر ظروف یکبار مصرف و ظروف پلاستیکی

مفهوم اعداد و علائم در زیر ظروف یکبار مصرف و ظروف پلاستیکی

۱۳۹۸/۰۵/۰۲
با اینکه همه پلاستیک‌ها و ظروف یکبار مصرف سطح خطر یکسانی ندارند ولی هیچ تضمینی وجود ندارد که به طور کلی بگوییم ظروف یکبار مصرف خطری ندارند. نوع و حالت استفاده از بعضی از ظروف یکبار مصرف می‌تواند کم خطر باشد و برعکس استفاده از بعضی دیگر از ظروف یکبار مصرف می‌تواند بسیار خطرناک باشد.
بهداشت، الزام یا انتخابی هوشمندانه

بهداشت، الزام یا انتخابی هوشمندانه

۱۳۹۸/۰۳/۰۷
وقتی کلمه بهداشت را می‌شنویم ناخودآگاه به یاد لباس‌های تمیز و حوله‌های خوشبو و خانه‌هایی که از تمیزی برق می‌زند می‌افتیم. بچه مدرسه‌ای‌ها با شنیدن این کلمه یاد کوتاه کردن مو و ناخن و شستن دست‌ها می‌افتند و بیماران به ضدعفونی محیط و رعایت دستورات بهداشتی پزشکان فکر می‌کنند. برای صاحبان مشاغل مرتبط با صنعت خوراک از رستوران‌داران تا تأمین‌کنندگان مواد اولیه و پرسنل آشپزخانه و میزبانان و مجریان طرح‌های معماری رستورانی و حتی فروشندگان تجهیزات و ظروف رستورانی، بهداشت معانی بسیار کامل‌تر و جامع‌تری را در برمی‌گیرد.
بازیافت در رستوران

بازیافت در رستوران

۱۳۹۷/۱۰/۰۴
گفته می‌شود به صورت تخمینی یک رستوران با ارائه خدمات کامل می‌تواند در حدود ۹۰۰ کیلوگرم زباله در طول یک هفته تولید کند. بر اساس این واقعیت هشدار دهنده، دیگر زمان آن فرا رسیده که یک واحد مدیریت بازیافت زباله در رستوران‌تان در نظر بگیرید. اگر چه ممکن هست فکر کنید که ایجاد یک رستوران حامی محیط زیست بسیار زمان‌بر و پرخرج باشد، اما بسیار متعجب خواهید شد وقتی بدانید این کار چقدر ساده و کم‌هزینه است. در زیر ایده‌هایی را برای راهنمایی شما جهت همسو شدن رستوران‌تان با محیط زیست بیان می‌کنیم.
نکات ایمنی چاقو

نکات ایمنی چاقو

۱۳۹۷/۱۰/۰۲
کارد و چنگال در عملکرد هر آشپزخانه صنعتی نقش اساسی دارد, بنابراین اطلاع از بهترین تکنیک‌های ایمنی و نگه‌داری چاقوی آشپزخانه ضروری است. آموختن این نکات به کاهش صدمات جانی کمک می‌کند و همچنین روند کاری آشپزخانه به آرامی طی می‌شود.
چگونه تخته کارها راتمیز کنیم؟

چگونه تخته کارها راتمیز کنیم؟

۱۳۹۷/۱۰/۰۲
تخته کار یکی از پرمصرف‌ترین ابزارها در آماده سازی غذا است که تقریبا در تمام آشپزخانه‌ها موجود می‌باشد. دانستن اینکه چطور به‌درستی تخته کارها را نگهداری کنیم نه تنها سبب افزایش طول عمر آن‌ها می‌شود بلکه از نفوذ آلودگی و باکتری‌های خطرناک جلوگیری می‌کند. چه در راه اندازی یک فست فود کوچک و چه در راه اندازی یک خانه استیک مجلل، اطلاعات لازم در رابطه با نحوه نگهداری تخته کارها، کلیدی در اراﺋه خدمات غذایی سالم و بهداشتی است.