شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱
سایر خبرها
مواد اولیه

مواد اولیه

۱۳۹۸/۰۳/۲۲
وقتی به صنعت رستوران و خوراک به عنوان یک حرفه فکر میکنید حتما کلمه مواد اولیه را زیاد خواهید شنید. برای اینکه در مورد تهیه مواد اولیه بهترین تصمیم را بگیرید به نکات زیر نگاهی بیاندازید.
مرغ کنتاکی و پیدایش کی اف سی

مرغ کنتاکی و پیدایش کی اف سی

۱۳۹۸/۰۳/۲۱
فست فود کی اف سی توسط هارلند ساندرز تاسیس شده است شخصی که فروختن مرغ سوخاری را از رستوران بین راهی خود در کوربین کنتاکی، در دوران رکود اقتصادی جنگ جهانی دوم شروع کرد. ساندرز به پتانسیل فرانچایزینگ در صنعت فست فود پی برد و اولین شعبه خود را در سالت لیک سیتی در سال ۱۹۵۹ افتتاح کرد.
رعایت فاصله ها در رستوران ها

رعایت فاصله ها در رستوران ها

۱۳۹۸/۰۳/۲۰
رستوران داری شغلی پر از ظرافتها و نکات ریز است. نکاتی که شاید در نگاه اول خیلی به چشم نیاید ولی فرق یک رستوران موفق با یک رستوران شکست خورده در همین نکات است. در این مطلب چند فاصله مهم را با هم مرور میکنیم.
کودکان مشتریان کوچک ما

کودکان مشتریان کوچک ما

۱۳۹۸/۰۳/۱۹
کودکان آسیب پذیر ترین و حساس ترین اعضا یک خانواده هستند. زودتر خسته میشوند و به مواد خوراکی حساسترند. از طرفی در جامعه ما معمولا کودکان مهمترین بخش یک خانواده تلقی میگردند. ارائه سرویس مناسب به کودکان در رستورانها باعث ایجاد حس رضایت در مشتری میگردد.
دسته بندی کانسپت رستوران ها

دسته بندی کانسپت رستوران ها

۱۳۹۸/۰۲/۳۱
فرم کلی Concept یک آشپزخانه صنعتی یک برنامه کلی می باشد برای بررسی اینکه چگونه نیازها و انتظارات بازار مورد نظر را براورده سازیم. طرح کلی یک آشپزخانه صنعتی از راههای مختلفی بیان می شود از جمله، منو، دکور، نوع سرویس، قیمت و محل. Concept Development به معنای توسعه ی یک طرح برای عملکرد موفقیت آمیز در بازار است قبل از اینکه طراحی واقعی انجام بگیرد.
یک آرزوی خوشمزه “ کاش رستوران خودم را داشتم

یک آرزوی خوشمزه “ کاش رستوران خودم را داشتم

۱۳۹۸/۰۲/۳۰
اگر بعد از یک شام دوستانه یا نهارکاری، در رستورانی مجلل یا یک بیسترو صمیمی این جمله به ذهن شما رسید، بدانید که در این مورد تنها نیستید. امروزه در همه جای دنیا این آرزو از رایج ترین آرزوهای انسان میباشد. از نوجوانان مدرسه ای تا ورزشکاران و هنرمندان و کارمندان ادارات دولتی و حتی صاحبان مشاغل حساسی مانند پزشکان و مهندسان در این مورد با شما همراه هستند. وقتی یک سالن رستوران پر از مشتری های شاد و پرسنلی شاداب و فعال در حال سرویس دهی به مشتریان و پیش خوراکها و خوراکها و دسرهای رنگارنگ را میبینیم احساس میکنیم که کلید موفقیت را یافته ایم و مشغول حساب کتاب میشویم.
نیروی انسانی، کلید موفقیت یا پاشنه آشیل در صنعت رستوران

نیروی انسانی، کلید موفقیت یا پاشنه آشیل در صنعت رستوران

۱۳۹۸/۰۲/۳۰
انتخاب پرسنل و نیروی کار مناسب از مهمترین و دشوارترین قسمتهای یک بیزینس است. تخصصی شدن کارها از یک سو و افزایش نقش تجهیزات و دستگاههای جایگزین انسان از سوی دیگر، مقوله انتخاب پرسنل بسیار دقیق تر و حساس تر شده است. مقولاتی مانند حقوق پرسنل، موارد بیمه و تامین آینده شغلی و نیز قوانین حمایتی در هنگام بروز حوادث کاری از دیگر موارد مطرح شده در بحث نیروی انسانی است.
ستاره میشلن

ستاره میشلن

۱۳۹۸/۰۱/۲۱
به بهانه فروش لاستیک صنعت رستوران رونق یافت. برادران میشلن فعالیت خود را در سال ۱۸۸۹ با تاسیس یک کارخانه لاستیک سازی شروع کردند و بعدها با ابداع نام تجاری در صنعت آشپزی در جهت ایجاد معیاری جهانی حرکت کردند.
تأثیر بحران های اقتصادی در کسب و کارهای رستورانی

تأثیر بحران های اقتصادی در کسب و کارهای رستورانی

۱۳۹۷/۱۲/۲۳
سالی که گذشت مملو از گله و شکایت صاحبان مشاغل مرتبط با غذا و نوشیدنی درمورد عدم سودآوری و زیان های کلان از واحدهای تجاری خود بود، که عمده شکایت ها عبارت بودند از :
راهنمای خرید کیف های حمل غذا

راهنمای خرید کیف های حمل غذا

۱۳۹۷/۱۲/۱۳
کیف های عایق حمل غذا با کنترل کردن رطوبت غذا به حفظ دمای آن و در نتیجه با حفظ رطوبت غذاهایی که تر هستند به تازه ماندن آنها نیز کمک میکنند. همچنین این کیف ها برای تحویل درست پیتزا، سینی های سرو ، غذاهایی که در ظرف سرو میشوند یا قوطی های سودا و نوشیدنی ها که برای مراسم تدارک دیده اید ، ضروری هستند.
سوییت گرین رستوران زنجیره ای یک میلیارد دلاری

سوییت گرین رستوران زنجیره ای یک میلیارد دلاری

۱۳۹۷/۱۲/۱۱
وقتی سه دوست دانشگاهی نتوانستند غذایی سالم و با قیمت مناسب در محله‌شان در شهر واشنگتن بخرند، تصمیم گرفتند که مشکلشان را با راه انداختن رستوران خودشان حل کنند. ۱۳ سال از آن زمان گذشته و حالا رستوران‌ زنجیره‌ای "سوییت‌گرین" دست‌کم یک میلیارد دلار ارزش دارد. با یادآوری دوران تحصیل به عنوان دانشجوی بازرگانی در دانشگاه جرج‌تاون واشنگتن، نیکلاس جمت می‌گوید که او و شریک‌های کنونی‌اش، جاناتان نمن و ناتانیل رو "جایی برای غذا خوردن" نداشتند.
اقدامات طبیعت دوستانه زنجیره های غذایی

اقدامات طبیعت دوستانه زنجیره های غذایی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
تلاش بی نظیر مشهورترین زنجیره های غذایی و نوشیدنی دنیا جهت بهینه سازی محصولات خود در راستای حفظ محیط زیست و جلوگیری از آسیب رساندن به آن به شرح زیر می باشد.