شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱
سایر خبرها
اقدامات طبیعت دوستانه زنجیره های غذایی

اقدامات طبیعت دوستانه زنجیره های غذایی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
تلاش بی نظیر مشهورترین زنجیره های غذایی و نوشیدنی دنیا جهت بهینه سازی محصولات خود در راستای حفظ محیط زیست و جلوگیری از آسیب رساندن به آن به شرح زیر می باشد.
فست فود , فراتر از فست فود

فست فود , فراتر از فست فود

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
برای همه ما پیش آمده در شرایطی که به دنبال تدارک یک برنامه تفریحی برای آخر هفته هستیم از میان گزینه های مختلف که در نگاه اول ما را دچارتردید در انتخاب می کنند بعد از کمی تامل به انتخاب یک رستوران و خوردن غذا در یک فودکرت یا رستوران رسیده ایم. واقعیت امر این است که در شرایط اقتصادی و اجتماعی امروز سرزمینمان و با توجه به ضعف زیر ساخت های شهری، از نظر وجود مکان هایی برای سرگرمی و تفریح و همچنین مشکلات عبور و مرور در ساعات شلوغی، واحد های غذایی شخصیتی جدید به خود گرفته اند.
راهنمای خرید چاقو

راهنمای خرید چاقو

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
این مقاله بهترین راهنمایی است که میتواند در تصمیم گیری خرید چاقو بشما کمک کند. در حقیقت فاکتورهای مهم برای یک سرآشپز جهت تصمیم گیری خرید چاقو عبارتند از : دسته چاقو ، جنس تیغه، اندازه آن و نوع لبه تیغه که سبب تفاوت درکاربری آنها میشود. رایج ترین چاقوها عبارتند از موارد ذیل:
سالم ترین غذاها در منوی مک دونالد

سالم ترین غذاها در منوی مک دونالد

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
همه ما می دانیم که فست فودها یا حتی بعضی از رستوران های چینی که غذاهای فوری ارائه می دهند, محل مناسبی برای پیدا کردن غذای سالم نیستند اما انتخاب های زیرکانه ای دارند. در ادامه تعدادی از غذاهای سالم مک دونالد را معرفی خواهیم کرد که می توانید با خیال راحت سفارش دهید بدون اینکه نگران حجم دریافتی کالری خود باشید.
ست های مختلف قاشق و چنگال سرو رومیزی

ست های مختلف قاشق و چنگال سرو رومیزی

۱۳۹۷/۱۱/۲۴
دغدغه انتخاب و خرید ست قاشق و چنگال سرو با راهنمای زیر برای رستوران ها ساده میشود. با مطالعه این راهنمای خرید، نکاتی راجع به قاشق و چنگال های تجاری خواهید آموخت که در تصمیم گیری درست در انتخاب بهترین و مناسب ترین مورد برای فضای مورد نظر شما، کمک خواهد کرد.
روش های افزایش سود رستوران

روش های افزایش سود رستوران

۱۳۹۷/۱۱/۱۴
در صنعت رستوران داری، نرخ بازدهی میزها امری پیچیده و اصلی است: شما میخواهید در هر وعده غذایی تعداد میهمانی های بیشتری را ممکن سازید، اما نمیخواهید مشتریان احساس ازدحام یا بی احترامی کنند. رستوران هایی که خیلی حرفه ای نیستند میخواهند در طول هر وعده غذایی سه مرتبه و یا هر یک ساعت و نیم یک مرتبه میز را بچینند. در حالی که سر و صدای این کار کم هم نیست. زمانی که با گروه ها و جمع هایی روبرو میشوید که دوست دارند بعد از پرداخت صورتحساب همچنان پشت میز بنشینند، این دسته از مشتریان می توانند تاثیر منفی در رشد سود دهی رستورانها را داشته باشند. جهت بهبود نرخ سود دهی رستورانتان بدون هیچ برخورد ناخوشایندی در میزبانی، مطمئن شوید که تعدادی از روش های ذکر شده در زیر را اجرا می کنید.
سبک های طراحی رستوران ها در سال ۲۰۱۹

سبک های طراحی رستوران ها در سال ۲۰۱۹

۱۳۹۷/۱۰/۲۵
با تغییر ذائقه مردم گرایش به تغییرات دکور در صنعت رستوران داری رشد نسبتا" پرسرعتی داشته است. به عنوان مثال ، سبک انبار روستایی، ویژگی هایی چون چوب تیره، رنگهای خاکی و تکه های فلز زنگ زده دارد که در سال های اخیربه عنوان یک سبک عمده شناخته شده است. اما در حال حاضراین سبک رو به انقراض است و با سبک های جدید دکوراسیون جایگزین می شود.
۲۵ موردی که نباید در مایکروویو قرار گیرد

۲۵ موردی که نباید در مایکروویو قرار گیرد

۱۳۹۷/۱۰/۲۵
مایکروویوها دنیای جدیدی را در زمینه پخت و پز ساخته اند. بیشتر مردم با استفاده از این دستگاه و بدون نیاز به فر و اجاق گاز غذایشان را به راحتی گرم می کنند، اما ناگفته نماند مواردی هم هستنند که نباید در مایکروویو قرار گیرند چرا که امکان مسمومیت و بیماری و آتش گرفتن را در پی دارند.
موادی که در یخچال نباید نگهداری شوند

موادی که در یخچال نباید نگهداری شوند

۱۳۹۷/۱۰/۱۶
بعضی از مواد غذایی با نگه داری در یخچال به راحتی خراب می شوند. با برداشتن این ۱۵ مورد فضای بیشتری در یخچال خالی میشود. نگهداری موادغذایی درجای مخصوص و روش های نگهداری خاص خود علاوه بر طولانی کردن عمر آن ها کیفیت و تازگی را نیز حفظ می کند. برخی مواد باید درجای خشک و خنک نگهداری شوند برخی نیز به هیچ وجه نباید نور ببینند. دانستن این نکات به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین استفاده را از موادغذایی بکنید.
هر آنچه که درباره ملامین ها باید بدانیم

هر آنچه که درباره ملامین ها باید بدانیم

۱۳۹۷/۱۰/۱۲
حتی اگر هرگز درباره ملامین نشنیده باشید به احتمال زیاد در یک بشقاب ملامین غذا خورده اید. از آنجا که این مواد منحصر به فرد سبک تر و با دوام تر از چینی هستند، بسیاری از سالن های غذا خوری برای پذیرایی به ملامین رو آورده اند تا دائماً مجبور به جایگزین کردن ظروف جدید به جای ظروف شکسته نباشند. از دیگر مزایای این ظروف آن است که حمل سینی های بزرگ که تعداد زیادی بشقاب غذا خوری درون آن ها است را برای کارکنان آسان تر می کند.
فرآوری خمیر و راهنمای خرید باکس نگهداری خمیر

فرآوری خمیر و راهنمای خرید باکس نگهداری خمیر

۱۳۹۷/۱۰/۰۳
برای پیتزا فروشی های ایتالیایی و نانوایی های صنعتی پر فروش، داشتن باکس نگهداری خمیر جهت حفظ آن به صورت تازه و به بهترین نحو، بسیار مفید و موثر است. در محیط های کاری این باکس های چند منظوره کاربردهای متعددی خواهند داشت، شامل فرآوری خمیر که به موجب آن خمیر نان و خمیر پیتزا بالا (ور) می آید و بافت فوق العاده ای در آن ایجاد می شود.
آداب سرو غذا

آداب سرو غذا

۱۳۹۷/۱۰/۰۳
از ارائه خدمات به مشتری، تا طرز قرار گیری و چیدمان میز، قوانین و استانداردهای زیادی وجود دارد که انتظار می­رود در فضاهای رسمی این قوانین در مقوله سرو غذا رعایت شود. اگر چه بعضی از این شیوه ­های رفتاری ممکن است مثل رعایت ادب و لبخند زدن بسیار متعارف و معمول باشد، اما برخی از این رفتار­ها برای کارکنانی که تجربه کار در فضاهای رسمی را ندارند نا آشنا است .