شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱
سایر خبرها
ستاره میشلن

ستاره میشلن

۱۳۹۸/۰۱/۲۱
به بهانه فروش لاستیک صنعت رستوران رونق یافت. برادران میشلن فعالیت خود را در سال ۱۸۸۹ با تاسیس یک کارخانه لاستیک سازی شروع کردند و بعدها با ابداع نام تجاری در صنعت آشپزی در جهت ایجاد معیاری جهانی حرکت کردند.
تأثیر بحران های اقتصادی در کسب و کارهای رستورانی

تأثیر بحران های اقتصادی در کسب و کارهای رستورانی

۱۳۹۷/۱۲/۲۳
سالی که گذشت مملو از گله و شکایت صاحبان مشاغل مرتبط با غذا و نوشیدنی درمورد عدم سودآوری و زیان های کلان از واحدهای تجاری خود بود، که عمده شکایت ها عبارت بودند از :
راهنمای خرید کیف های حمل غذا

راهنمای خرید کیف های حمل غذا

۱۳۹۷/۱۲/۱۳
کیف های عایق حمل غذا با کنترل کردن رطوبت غذا به حفظ دمای آن و در نتیجه با حفظ رطوبت غذاهایی که تر هستند به تازه ماندن آنها نیز کمک میکنند. همچنین این کیف ها برای تحویل درست پیتزا، سینی های سرو ، غذاهایی که در ظرف سرو میشوند یا قوطی های سودا و نوشیدنی ها که برای مراسم تدارک دیده اید ، ضروری هستند.
سوییت گرین رستوران زنجیره ای یک میلیارد دلاری

سوییت گرین رستوران زنجیره ای یک میلیارد دلاری

۱۳۹۷/۱۲/۱۱
وقتی سه دوست دانشگاهی نتوانستند غذایی سالم و با قیمت مناسب در محله‌شان در شهر واشنگتن بخرند، تصمیم گرفتند که مشکلشان را با راه انداختن رستوران خودشان حل کنند. ۱۳ سال از آن زمان گذشته و حالا رستوران‌ زنجیره‌ای "سوییت‌گرین" دست‌کم یک میلیارد دلار ارزش دارد. با یادآوری دوران تحصیل به عنوان دانشجوی بازرگانی در دانشگاه جرج‌تاون واشنگتن، نیکلاس جمت می‌گوید که او و شریک‌های کنونی‌اش، جاناتان نمن و ناتانیل رو "جایی برای غذا خوردن" نداشتند.
اقدامات طبیعت دوستانه زنجیره های غذایی

اقدامات طبیعت دوستانه زنجیره های غذایی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
تلاش بی نظیر مشهورترین زنجیره های غذایی و نوشیدنی دنیا جهت بهینه سازی محصولات خود در راستای حفظ محیط زیست و جلوگیری از آسیب رساندن به آن به شرح زیر می باشد.
فست فود , فراتر از فست فود

فست فود , فراتر از فست فود

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
برای همه ما پیش آمده در شرایطی که به دنبال تدارک یک برنامه تفریحی برای آخر هفته هستیم از میان گزینه های مختلف که در نگاه اول ما را دچارتردید در انتخاب می کنند بعد از کمی تامل به انتخاب یک رستوران و خوردن غذا در یک فودکرت یا رستوران رسیده ایم. واقعیت امر این است که در شرایط اقتصادی و اجتماعی امروز سرزمینمان و با توجه به ضعف زیر ساخت های شهری، از نظر وجود مکان هایی برای سرگرمی و تفریح و همچنین مشکلات عبور و مرور در ساعات شلوغی، واحد های غذایی شخصیتی جدید به خود گرفته اند.
راهنمای خرید چاقو

راهنمای خرید چاقو

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
این مقاله بهترین راهنمایی است که میتواند در تصمیم گیری خرید چاقو بشما کمک کند. در حقیقت فاکتورهای مهم برای یک سرآشپز جهت تصمیم گیری خرید چاقو عبارتند از : دسته چاقو ، جنس تیغه، اندازه آن و نوع لبه تیغه که سبب تفاوت درکاربری آنها میشود. رایج ترین چاقوها عبارتند از موارد ذیل:
سالم ترین غذاها در منوی مک دونالد

سالم ترین غذاها در منوی مک دونالد

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
همه ما می دانیم که فست فودها یا حتی بعضی از رستوران های چینی که غذاهای فوری ارائه می دهند, محل مناسبی برای پیدا کردن غذای سالم نیستند اما انتخاب های زیرکانه ای دارند. در ادامه تعدادی از غذاهای سالم مک دونالد را معرفی خواهیم کرد که می توانید با خیال راحت سفارش دهید بدون اینکه نگران حجم دریافتی کالری خود باشید.
ست های مختلف قاشق و چنگال سرو رومیزی

ست های مختلف قاشق و چنگال سرو رومیزی

۱۳۹۷/۱۱/۲۴
دغدغه انتخاب و خرید ست قاشق و چنگال سرو با راهنمای زیر برای رستوران ها ساده میشود. با مطالعه این راهنمای خرید، نکاتی راجع به قاشق و چنگال های تجاری خواهید آموخت که در تصمیم گیری درست در انتخاب بهترین و مناسب ترین مورد برای فضای مورد نظر شما، کمک خواهد کرد.
روش های افزایش سود رستوران

روش های افزایش سود رستوران

۱۳۹۷/۱۱/۱۴
در صنعت رستوران داری، نرخ بازدهی میزها امری پیچیده و اصلی است: شما میخواهید در هر وعده غذایی تعداد میهمانی های بیشتری را ممکن سازید، اما نمیخواهید مشتریان احساس ازدحام یا بی احترامی کنند. رستوران هایی که خیلی حرفه ای نیستند میخواهند در طول هر وعده غذایی سه مرتبه و یا هر یک ساعت و نیم یک مرتبه میز را بچینند. در حالی که سر و صدای این کار کم هم نیست. زمانی که با گروه ها و جمع هایی روبرو میشوید که دوست دارند بعد از پرداخت صورتحساب همچنان پشت میز بنشینند، این دسته از مشتریان می توانند تاثیر منفی در رشد سود دهی رستورانها را داشته باشند. جهت بهبود نرخ سود دهی رستورانتان بدون هیچ برخورد ناخوشایندی در میزبانی، مطمئن شوید که تعدادی از روش های ذکر شده در زیر را اجرا می کنید.
سبک های طراحی رستوران ها در سال ۲۰۱۹

سبک های طراحی رستوران ها در سال ۲۰۱۹

۱۳۹۷/۱۰/۲۵
با تغییر ذائقه مردم گرایش به تغییرات دکور در صنعت رستوران داری رشد نسبتا" پرسرعتی داشته است. به عنوان مثال ، سبک انبار روستایی، ویژگی هایی چون چوب تیره، رنگهای خاکی و تکه های فلز زنگ زده دارد که در سال های اخیربه عنوان یک سبک عمده شناخته شده است. اما در حال حاضراین سبک رو به انقراض است و با سبک های جدید دکوراسیون جایگزین می شود.
۲۵ موردی که نباید در مایکروویو قرار گیرد

۲۵ موردی که نباید در مایکروویو قرار گیرد

۱۳۹۷/۱۰/۲۵
مایکروویوها دنیای جدیدی را در زمینه پخت و پز ساخته اند. بیشتر مردم با استفاده از این دستگاه و بدون نیاز به فر و اجاق گاز غذایشان را به راحتی گرم می کنند، اما ناگفته نماند مواردی هم هستنند که نباید در مایکروویو قرار گیرند چرا که امکان مسمومیت و بیماری و آتش گرفتن را در پی دارند.