داستان های جالب در رستوران

یکی از داستان های جالب در رستوران مربوط به کمال الملک هنرمند که در زمان قاجار به اروپا سفر می‌کند وی در زمانی که در پاریس به سر می‌برد از لحاظ مالی در مضیقه بود و حتی پول غذایش را هم نداشت پرداخت کند. روزی به یک رستوران رفت و بعد از صرف غذا چون پولی در بساط نداشت تا پرداخت کند با دیدن مشتریانی که پول و انعام روی میز می‌گذاشتند تصمیم گرفت بر روی بشقاب نقاشی اسکناس بکشد و با مدادی که به همراه داشت یک اثر هنری زیبا داخل بشقاب کشید و بشقاب را روی میز گذاشت و از رستوران خارج شد. گارسون متوجه این حرکت شد و با عصبانیت از کمال الملک درخواست تصفیه حساب کرد و با سرو صدایی که به راه انداخت صاحب رستوران جلو آمد و گارسون بشقاب نقاشی شده را نشانش داد و گفت این مرد دزد است و پول غذا را حساب نکرده از آنجاییکه صاحب رستوران ذوق هنری داشت ارزش این هنر را دانست و از این کار کمال الملک استقبال کرد و به او کمک مالی نمود. امروز، این بشقاب در موزه لوور پاریس به عنوان بخشی از تاریخ هنری این شهر نگهداری می‌شود.

داستان آشپزهای ایتالیایی در ایران

دیگر داستان های جالب در رستوران داستانی است درباره آلبرتو و ویوالدی دو آشپز ایتالیایی که در تهران رستوران ایتالیایی راه اندازی کرده اند

غذای ایتالیایی مانند پاستا و پیتزا طرفداران زیادی در ایران دارد. در ایتالیا آشپزی به نام آلبرتو عاشق یک دختر ایرانی می‌شود و بعد از ازدواج به ایران می‌آید و در اینجا ساکن می شود و تصمیم می گیرد یک رستوران ایتالیایی و پاستای حلزونی راه اندازی و ارائه دهد. او رستورانش را در توپخانه راه اندازی کرد و با تهیه پاستای حلزون شروع به کار کرد. به تدریج به تعداد مشتریانش اضافه و کارش زیاد می‌شود. نیروی کار استخدام می‌کند و سفارشات هر روز بیشتر از گذشته می‌شود. آلبرتو بعد از مدتی به کشورش برمی‌گردد و آنقدر از ایران و درآمدش نزد دوستانش صحبت کرد که در نهایت یکی از دوستانش به نام ویوالدی تصمیم گرفت به تهران بیاید و یک رستوران ایتالیایی هم او راه اندازی کند. مردم هم که به لطف آشپز آلبرتو علاقمند به پاستای ایتالیایی شده بودند با دیدن رستوران جدید به وجد آمدند چرا که در این رستوران سه نوع پاستا به شکل حلزون با طعمهای تند، ساده و پنیری سرو می‌شد. در این داستان متوجه شدید که تخصص و مهارت خوب است اما خلاقیت تاثیر به سزایی در پیشرفت دارد. آلبرتوی ماهر و متخصص باید روشی بهتر برای پیشرفت خود انتخاب کند.

داستان های جالب رستوران

داستان خلاقیت یک رستوران

این داستان کوتاه درباره خلاقیت و ابتکار یک رستوران برای جذب مشتری است:

در سر در ورودی یکی از غذاخوریهای جاده نوشته شده بود” در این مکان غذا میل کنید، ما پولش را از نوه‌تان خواهیم گرفت”

راننده‌ای چشمش به این تابلو خورد و بلافاصله توقف کرد و وارد رستوران شد و غذای مفصلی سفارش داد. بعد از صرف غذا خواست مکان را ترک کند که با لیست بلندبالا روبه رو شد. با تعجب گفت مگر در تابلو ننوشته اید پول غذا را از نوه من خواهید  گرفت پیشخدمت با لبخند جواب داد ما پول غذای امروز شما را از نوه تان خواهیم گرفت اما این صورتحساب مال پدربزرگ مرحومتان است.

این محتوا را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات

سایبر ماندی

سایبر ماندی

گرانترین غذاهای دنیا

گرانترین غذاهای دنیا

بازیافت اسباب بازی

روش تهیه نبات رنگی

روش تهیه نبات رنگی

نکات گریل کردن

نکات مهم گریل کردن

سیروپ قهوه

سیروپ قهوه

رستوران رژیمی

داستان شرکت میهن

اینفلوئنسر

اینفلوئنسر غذا

مدارس آشپزی برتر دنیا

مدارس آشپزی برتر دنیا

لوازم پخت پیتزا

آشپزی با کودکان

آشپزی با کودکان

فر کامبی رشنال

فر هوشمند و کامبی رشنال

نان رنگی

نان رنگی

آنباکسینگ

آنباکسینگ (Unboxing)

پوشاک رستورانی

پوشاک رستورانی

غذاهای محلی ترکیه

غذاهای ملی و معروف ترکیه

گلهای خوراکی

گلهای خوراکی

گوشت پرورده Cured

گوشت پرورده Cured

چاقوی آشپزخانه

چاقوی آشپزخانه

فود تراکهای تهران

فود تراکهای تهران

انواع قالب کیک

انواع قالب کیک

دسر فرانسوی

دسر فرانسوی

تزیین بشقاب غذا

تزیین بشقاب غذا