شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱

لوازم پشت کانتر و سالن

وجود یکسری از لوازم در هر آشپزخانه و فضای کاری ضروری است. برای مثال ترولی برای حمل ظروف و یا نظافت محیط، ابزار و وسایلی که برای نظم و ترتیب دادن و دسته بندی هستند و تابلو و علائم که برای راهنمایی و انتقال اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرند همگی در دسته ملزومات رستورانی و سالن هستند که با ایجاد نظم در محیط کمک می‌کنند کارها به سرعت و سهولت انجام شوند.

وجود نظم در کارها باعث بهبود روند کار و صرفه جویی در زمان می‌شود. به طور مثال استفاده از یک رگال چاقو باعث می‌شود کاربر برای پیدا کردن چاقوی مورد نظر بین هرج و مرج آشپزخانه، زمان زیادی را صرف نکند و خطرات محیط را نیز کاهش می‌دهد و یا تابلوهای رستورانی شما را از دادن توضیحات اضافه بی‌نیاز می‌کند.

به طور معمول به سطوح افقی که برای انجام کار خاصی مثل آماده کردن غذا در رستوران‌ها و یا برقراری ارتباط با مشتری‌ها در هتل‌ها و دیگر مکان‌ها به کار می‌روند پیشخوان یا کانتر گفته می‌شود. کانتر‌ها اصولا توسط کابیت‌ساز‌ها ساخته و نصب می‌شوند. سطح کانتر در ارتفاع ارگونومیک تنظیم و متناسب با نوع فعالیت کاربر تنظیم می‌شود. کانتر ممکن است از مواد مختلف با ویژگی‌های مختلف عملکردی، دوام و زیبایی شناختی ساخته شود. در زبان انگلیسی استرالیایی و بریتانیایی، اصطلاح counter یا کانتر معمولا برای سطوحی به کار می‌رود که مرز میان فضای استفاده عمومی و فضای کارگران برای انجام وظایف و سرویس‌دهی را جدا می‌کند.

 

علائم و دستورالعمل‌های داخلی رستوران‌ها

رستوران‌ها هنگامی که به طور موثر از علائم و دستورالعمل‌ها برای جذب مشتریان بالقوه به مکان‌هایشان استفاده می‌کنند، به مراتب موفق‌تر هستند. مشتریان قبل از اینکه غذا را ببینند یا بوی آن را احساس کنند، در معرض نمایش آگهی قرار می‌گیرند، بنابراین کاملا ضروری است که علائم رستورانی مناسب برای جذب افراد به داخل، بر روی درب‌ها نصب شوند. علائم و دستورالعمل‌ها تنها به عنوان تبلیغات در فضای باز برای رستوران شما مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، بلکه شامل علائم نظارتی، از جمله علائم بهداشتی نظیر تابلو سرویس بهداشتی، تابلو شستشوی دست‌ها، تابلو سیگار نکشید، تابلو نمازخانه و سایر نشانه‌های داخلی رستوران و علائم روی کانتری نیز می‌شوند.

داشتن علائم و دستورالعمل در داخل رستوران، به طور یکسان هم به نفع مشتری و هم کارمندان است. نشانه‌های مختلفی در رستوران وجود دارد که اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های روزانه به طور هماهنگ اجرا شوند و همچنین هر کدام از مقررات مربوط به قوانین بهداشتی کشور که نیاز به نشانه‌های خاصی دارند، رعایت شوند. هنگام برنامه‌ریزی برای نصب علائم و دستورالعمل‌ها در رستوران خود، مهم است که در نظر بگیرید که چگونه می‌توانید به مشتریان کمک کنید تا بتوانند به بخش‌های مورد نظر خود مراجعه کنند، در عین حال شما با ارائه نشانه‌های بصری جذاب به فروش مواد غذایی و خدمات خود نیز کمک کرده‌اید!

علائم و دستورالعمل‌های داخلی و روی کانتر شامل منوها، اعلانات بهداشت عمومی، علائم تعیین مناطقی که در آن خدمات و یا محصولات خاصی ارائه می‌شود، نشانه عدم استعمال دخانیات، علائم سرویس بهداشتی، خروجی اضطراری و علائم راهنمای مشتریان، می‌شود. اگرچه اغلب اوقات علائم و دستورالعمل‌ها در رستوران‌ها نادیده گرفته می‌شوند، اما آن‌ها برای موفقیت بیشتر در کسب و کار یک عامل مهم هستند.

علائم الزامی

تعدادی از نشانه‌های الزامی وجود دارد که رستوران‌ها باید برای حفظ بهداشت و ایمنی مناسب آن‌ها را در رستوران خود نصب کنند. این علائم رستورانی  شامل علائم نظارتی عمومی شامل نشانه‌های مربوط به سرویس بهداشتی، نشانه‌های محل ریختن آشغال، دستورالعمل‌های مربوط به پیشگیری از حریق و حوادث غیر مترقبه و سایر علائم ایمنی است. این علائم معمولا دائمی هستند و استفاده از آن‌ها باید تدوام داشته باشد.

توصیه می‌شود از علائم آلومینیومی برای نشانه‌های نظارتی استفاده شود. چرا که بسیار با دوام و مقاوم و قابل نصب بر روی دیوارها هستند. تابلو‌های آلومینیومی پیام‌هایی را که نمایش می‌دهد، برجسته می‌کند. علاوه بر آلومینیوم، انواع نشانه‌های نظارتی دیگر از جمله پلاستیک سفت و سخت (ارزان‌تر) و اکریلیک (زیبایی شناختی) نیز وجود دارند.

علائم وتابلو‌های آلومینیومی

علائم و تابلوهای آلومینیومی نوعی از علائم به کار رفته در رستوران‌ها می‌باشند. این تابلو‌ها برای استفاده در داخل و یا خارج از فضای رستوران، منوهای نصب شده روی دیوار، آرم حرفه‌ای و علائم قانونی یا دسترسی سریع به سرویس‌های خدماتی و رستوران‌های رسمی ایده‌آل هستند.

لایت باکس‌ها و پلکسی گلاس‌ها

لایت باکس‌ها گزینه بسیار خوبی برای رستوران‌هایی هستند که فعالیت شبانه دارند، این تابلو‌ها با نور رنگی خیره کننده خود نظر هر مشتری را به خود جذب می‌کند. تابلوهای لایت باکس به طور معمول در قالب یک باکس آلومینیومی، چوبی ام دی اف، پلاستیک (پلکسی) ساخته می‌شوند و در انواع بی‌نور و یا با روشنایی اس ام دی قابل تولید هستند.

پلکسی گلاس‌ها تابلوهای پلاستیکی با ظاهری شفاف و شبیه به شیشه هستند که نسبت به شیشه مقاومت بسیار بالاتری دارند. تابلو پلکسی گلاس به دو شکل مات و شفاف ساخته می‌شود و برای مصارف مختلف باید در ابعاد و اندازه‌های مورد نیاز برش داده شود.

تابلوهای لایت باکس به سازه‌هایی اطلاق می‌گردد که به طور معمول در قالب یک باکس آلومینیومی، چوبی ام دی اف، پلاستیک (پلکسی) ساخته می‌شود و رویه آن نیز از جنس فلکسی، پلکسی گِلَس (رنگی و کریستالی) و... بوده که در انواع بدون نور و یا با روشنایی اس ام دی قابل تولید می‌باشد.

نقشم مهم علائم و دستورالعمل‌ها در کار رستوران

گرافیک و علائم تبلیغاتی و دستورالعمل‌هایی که بر روی کانتر‌ها قرار داده می‌شوند، می‌توانند تفاوت قابل توجهی را در ارتباط رستوران با مشتریان خود ایجاد کنند. به این ترتیب، توصیه‌های زیر می‌تواند برای ارزیابی اثربخشی استفاده از گرافیک و علائم و دستورالعمل‌ها مفید واقع شود. اولین گام، توجه به کارشناسان گرافیک و تعیین آنچه که کسب و کار شما به آن نیاز دارد، است. این مرحله با ارزیابی نشانه‌ها و دستورالعمل‌ها در فروشگاه‌ها و رستوران‌های نزدیک به رستوران خود و توجه ویژه به نوع کسب و کار شما شروع می شود. نشانه‌ها و دستورالعمل‌ها باید هدف خاصی را دنبال کنند و پیام ویژه‌ای را به مخاطب انتقال دهند، بنابراین در مرحله بعد، رستوران‌ها باید با همفکری کارکنان خود، سؤال‌های کلیدی را مطرح کنند که تعیین می‌کند نشانه‌ها چه کاربردی باید داشته باشند و چه پیامی را باید ارسال کنند.

  • پیام چیست و مخاطبان مورد نظر کدامند؟ رانندگان، افراد در حال تردد در نزدیکی رستوران و مشتریان منتظر، همگی مخاطبان خاص با نیازهای خاصی هستند که پیام شما را از این علائم دریافت می‌کنند.
  • چگونه باید این پیام را به بهترین وجه انتقال داد؟ راه‌های بسیار متنوعی برای استفاده از نشانه‌ها و علائم وجود دارد، که یکی از آن‌ها استفاده از علائمی است که قابلیت چسپاندن بر روی سطوح را دارند. استفاده از رگال ها در پشت کانتر برای انتقال پیام به کارکنان، استفاده از تابلوها و علائم در فضای رستوران و خارج از رستوران، نصب علائم روی در‌های ورودی، همگی از راه‌های انتقال پیام به مشتریان و کارکنان است.