شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱
دکوراتیو

تزئین فضای رستوران و نحوه اجرای دکوراسیون داخلی آن به اندازه داشتن غذاهایی با طعم خوب و دانش معماری، در رونق کسب وکار شما موثر است، چرا که بیشتر از هر چیزی شبیه به راه اندازی یک تجارت است. استفاده از فضا برای تبلیغ خدمات رستوران و فروش بیشتر به استفاده از تابلوهای تبلیغی و دکوراتیو با معنا و مفهوم خاص بستگی دارد. امروزه کارشناسان مواد غذایی و نوشیدنی از توسعه مفهوم رستوران سخن می‌گویند. این موضوع قطعا باید برای صاحبان رستوران‌ها و مدیران مهمترین نکته باشد. توجه داشته باشید که حتی اگر بهترین غذا را ارائه دهید، اگر طراحی داخلی رستوران شما بی هدف باشد، به احتمال زیاد به دوستان و مشتریان شما اجازه بازگشت مجدد به رستوران نمی‌دهد. اضافه بر آن، وجود بسیاری از این عوامل به افزایش کسب و کار کمک می‌کنند. به عنوان مثال، تعدادی از رستوران‌های چینی یک فضای کوچک از یک فروشگاه را انتخاب می‌کنند. آن‌ها چندین نقاشی چینی بر روی دیوارها طراحی می‌کنند و با استفاده از یک دکور درست و اصولی کاری می‌کنند که شما احساس کنید در چین هستید. صاحبان رستوران‌های موفق همواره به فکر استفاده از دکور خاص بوده‌اند.

تابلو‌های دکوری

از تابلو‌های دکوری با محتوای آثار هنری به منظور نشان‌ دادن تم رستوران و سبک غذاهای ارائه‌ شده کمک بگیرید. با به کارگیری درست این نکته می‌توانید یک فضای جذاب در رستوران خود ایجاد کنید. به عنوان مثال، استفاده از تابلو‌های دکوراتیو با طرح‌های میوه‌ها و سبزیجات برای یک رستوران گیاهی و یا یک آبمیوه فروشی شگفت‌انگیز است. به همین ترتیب، یک رستوران ایتالیایی نیز می‌تواند عکس‌هایی از انواع پیتزا‌ها و پاستا‌های پرطرفدار ایتالیایی را در رستوران خود نصب کند.

منوی خود را قاب کنید. استفاده از قاب‌‌های بزرگ برای ارائه منو خود بدون اینکه مشتریان را از گزینه‌های غذا منحرف کنید، یک راه عالی برای طراحی کارآمد در فضای رستوران است. فقط مطمئن شوید که قاب‌های به کار رفته فاقد شیشه باشند، زیرا انعکاس نور بر روی شیشه می‌تواند خواندن فهرست را دشوار کند. شما همچنین می‌توانید به جای استفاده از قاب دکوری، منوهای خود را با گچ روی تخته‌های کوچک بنویسید.

رمز عبور Wi-Fi را در محل انتظار مشتریان قاب کرده و به نمایش بگذارید.

اگر رستوران شما اغلب زمان انتظار داشته باشد، نمایش دادن رمز  Wi-Fi به شکل قاب ایده فوق العاده‌ای برای ارائه خدمات به مشتریان تا بتوانند برای مدتی مشغول بمانند.

میز و صندلی

طراحی رستوران شما باید تعادلی بین ایجاد یک فضای خوش آمدگویی و تعداد میز و صندلی‌هایی باشد که به مشتری ارائه می‌دهید، باشد. علاوه بر کیفیت غذا، میزان سود شما، به تعداد مشتری‌های شما و همچنین به ظرفیت میز و صندلی‌های شما بستگی دارد. میزان راحتی مشتریان، جنس و اندازه میز و صندلی‌ها و اضافه کردن چند صندلی کودک نیز می‌تواند در جذب مشتری به شما کمک کند.

صندلی کودک

وجود صندلی کودک در میان صندلی‌های بزرگسالان در رستوران، یک راه عالی برای جذب و حفظ مشتریان جوان و صاحب فرزند شماست. برای تنظیم صندلی‌های خود برای سنین مختلف، مهم است که انواع صندلی‌های کودک را بشناسید. صندلی‌های کودک در طرح‌ها و جنس‌ها و اندازه‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند. این در حالی است که هر کدام از آن‌ها با ویژگی‌ها و مزایای خود، صندلی‌های عالی برای نوزادان و کودکان خردسال به شمار می‌روند.

این صندلی‌ها ممکن است جنس‌های مختلفی اعم از فلزی، چوبی، پلاستیکی و یا پلاستیکی با روکش چوب داشته باشند.

  • صندلی کودک چوبی: این گونه صندلی‌ها ایمنی و آرامش ذهنی را بدون قربانی کردن سبک و طراحی، فراهم می‌آورند. آن‌ها یک انتخاب عالی اقتصادی و با دوام هستند. این صندلی‌ها با دکوراسیون شما به رنگ‌های سیاه، قهوه‌ای تیره، ماهگونی و چوب طبیعی، هماهنگ خواهند شد. همچنین می‌توانند در بالای یکدیگر قرار بگیرند تا فضای کمتری را اشغال کنند. برای حفظ ایمنی بیشتر، هر صندلی چوبی دارای یک کمربند ایمنی برای نگهداری کودکان در طول غذا خوردن است. در برخی از مدل‌ها ارتفاع این صندلی‌ها قابل تنظیم است و اجازه می‌دهد کودکان نوپا و کودکان خردسال به‌راحتی در ارتفاع مناسب با میز بنشینند.
  • صندلی‌های پلاستیکی: صندلی‌های پلاستیکی معمولا از جنس پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن ساخته شده‌اند. جنس پلاستیکی این صندلی‌ها باعث می‌شود که نظافت کردن آن‌ها بعد از هربار استفاده، به وسیله یک دستمال مرطوب برای شما آسان باشد. اکثر این صندلی‌ها نیز دارای کمربند ایمنی و پشتی کمکی هستند تا والدین بتوانند در کنار کودک خود از وعده‌های غذایی‌شان لذت ببرند و از همراهی فرزندانشان در طول غذا و ایمنی آن‌ها مطمئن و آسوده خاطر باشند.