شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱
حمل و دلیوری

وسایل حمل و دلیوری

یکی از مواردی که یک رستوران و یا فست فود باید به آن توجه کند، موضوع ارسال غذا و یا به عبارتی حمل و دلیوری است. اگر رستوران شما ارسال رایگان دارد، پس نیازمندید که به وسایل و ابزاری که نیازمند حمل و دلیوری غذا به مشتری هست توجه ویژه ای داشته باشید تا بتوانید غذا را به موقع و با حفظ کیفیت اولیه و گرم به دست مشتری برستانید. باکس موتور سیکلت و کیف های حمل غذا از جمله این موارد است که در ادامه در مورد هریک توضیح می‌دهیم.

باکس موتور

باکس موتور یا جعبه تحویل مواد غذایی در سال‌های اخیر، جزو محصولات اصلی در بازار جعبه موتورسیکلت بوده و در ایالات متحده، هند، فیلیپین و مالزی بسیار محبوب و پرتقاضا بوده است. در حال حاضر باکس موتور با هدف تحویل مواد غذایی همچنان یک محصول با پتانسیل بازار است، اما باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد. باکس موتور به طور معمول از پلاستیک یا فلزات ساخته شده است و می‌تواند برای ارسال، حمل و تحویل مواد غذایی شامل پیتزا، ساندویچ، هدیه، صنایع دستی، بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد.

باکس‌های موتور معمولا با هدف خدمات تحویل سریع غذا استفاده می‌شود. اندازه آن‌ها نباید بیش از دو فوت در ارتفاع با دو فوت در عرض دو پا در طول باشد تا ایمنی موتور سوار را تامین کند، همچنین نباید مانع دید موتورسوار از طریق آینه‌های جانبی شوند. به وجود آمدن باکس‌ها و کیف‌های حمل  مواد غذایی، یک راه حل جدید برای حمل و تحویل بسته‌های غذا هستند که از نیاز به حل مشکل و محدودیت حمل مواد غذایی توسط دوچرخه‌ها و موتور‌های دلیوری نشات گرفته است. در حال حاضر با کمک باکس‌های موتور اغلب رستوران‌ها قادر به ارسال محصولات خود برای مشتریانی هستند که به هر دلیل قادر به مراجعه و خرید حضوری به رستوران نیستند.

کیف حمل

کیف حمل به طور خاص برای موتور سیکلت‌ها طراحی شده و نباید بالاتر از صندلی موتور سیکلت نصب شوند. اندازه کیف‌های حمل نباید بیش از 14 اینچ از هر طرف باشد و همچنین نباید از انتهای موتور سیکلت خارج شوند.

کیف‌های حمل انتخاب عالی برای تحویل سریع و ایمن

کیف‌های حمل با اتصالاتی تعبیه شده‌اند که می‌توانند بر روی هر موتور سیکلتی نصب شوند و می‌توانند بدون نیاز به باز کردن، به آسانی برداشته شوند. کیف حمل مقرون به صرفه و دارای ساخت و ساز با دوام و محکم است که می‌تواند در برابر فعالیت‌های سنگین و خسارت برای سال‌ها مقاومت داشته باشند. طراحی ارگونومیک برای اتصال راحت، به دوچرخه یا موتور، مخصوص نگهداری بهتر، وجود لایه‌های عایق برای حفظ دمای غذا در هنگام تحویل، پارچه پلی استر استاندارد ضد آب برای مقاومت در برابر سایش بیش از حد، به علاوه وجود پوشش ضد باران برای محافظت کیف از باران‌های سنگین از ویژگی‌های یک کیف حمل خوب است.

در این گونه کیف‌ها معمولا از یک زیپ با دوام برای قفل کردن داخل کیف استفاده می‌شود. علاوه بر این، مدل‌های خاصی نیز برای تسهیل رانندگی و استفاده از کیف به عنوان یک کوله پشتی معمولی طراحی شده‌اند. همچنین، گاهی یک جداساز یا قفسه‌هایی در داخل کیف‌های حمل یا باکس موتور برای سازماندهی بهتر فضای داخلی اضافه می‌شوند. ویژگی‌های دیگری از جمله جدا کردن غذاهای سرد از غذاهای گرم نیز می تواند کارایی این کیف‌ها را بهبود بخشد.

کیف‌های حمل می‌توانند از فلز یا پلاستیک و معمولا ضد آب ساخته شوند. اطمینان حاصل کنید که هنگام خرید این قابلیت آن‌ها را چک کنید چرا که هیچ چیز بهتر از این نیست که در انتهای یک روز کاری اما به شدت بارانی، وسایل و مواد غذایی‌تان خشک و بدون رطوبت باقی بماند.

کیف حمل معمولا قفل می‌شود که این یک ویژگی بسیار خوب است. اگرچه این قفل‌ها ممکن است خیلی امن نباشند اما اینکه مواد غذایی خود را در یک محفظه قفل شده قرار دهید، به شما احساس خوشایندی می‌دهد. محافظت از کیفیت مواد غذایی از رستوران تا رسیدن به دست مشتری یکی از اهداف حمل غذا به وسیله کیف‌های حمل است. هنگامی که موتورسیکلت یا دوچرخه دچار تصادف یا اتفاق‌های این چنینی می‌شود، اولین بخشی که با زمین تماس پیدا می‌کند باکس یا کیف حمل غذاست، بنابراین استحکام و ضد ضربه بودن کیف در این مواقع از غذاها محافظت کرده و بسیار مفید خواهد بود.