شماره پشتیبانی: ۷۲۱۱۳-۰۲۱
لوازم سرو

 

ابزار سرو

محیط و جوی که شما می‌خواهید هنگام راه اندازی یک رستوران ایجاد کنید، به ظروف و ابزار سرو شما نیز بستگی دارد. ابزار سرو، شامل انواع مختلفی از محصولات همچون کارد و چنگال، انبر، دستمال سفره، لوازم رومیزی و ...می‌شود.

سینی

سینی یکی از ابزار های سرو غذا است که اهمیت زیادی دارد و برای حمل و جابه جایی انواع غذا از آن استفاده می‌شود. انواع سینی استیل، سینی آلومینیومی، دیس و ... در رستوران‌ها و انواع سینی فست فود در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف متناسب با تم و محیط شما وجود دارد که از جنس‌های مختلف و همچنین با ویژگی‌های متفاوت (همچون سینی ضدسر) وجود دارد.

قاشق و چنگال و کارد

قاشق، کارد و چنگال و ابزار سرو رستوران شما باید زیبا، تمیز و سالم به نظر برسند. آن‌ها باید در برابر استفاده روزانه بسیار مقاوم باشند. همچنین عاقلانه است که مطمئن شوید که در مواقع ضروری کارد و چنگال را می‌توانید تعویض کنید و نیازی به تعمیر یا رنگ آمیزی نیست.

کارد و چنگال باید قابلیت استفاده در مایکروویو و ماشین ظرفشویی را داشته باشد. به یاد داشته باشید که کارد و چنگال شما نام تجاری شما را نشان می‌دهد بنابراین مطمئن شوید دقیقا همان چیزی است که می‌خواهید.

انبر

انبرها تقریبا در هر آشپزخانه یا رستورانی یافت می‌شوند. به کمک انبر‌های محکم و با دوام می‌توانید تکه‌های مواد غذایی را برداشته و در ظرف مورد نظر رها کنید. این انبر‌ها از مواد مختلف همچون فلز، فولاد ضد زنگ، سیلیکون و... ساخته می‌شوند و در رنگ‌های متنوع به عنوان بخشی از ابزار سرو مواد غذایی عرضه می‌شوند. از دیگر ویژگی‌های انبر‌ها می‌توان به قابلیت قفل شدن، مقاومت در برابر درجه حرارت و خراش اشاره کرد.

لوازم چیدمان میز

ابزار چیدمان میز، تمامی وسایل و آیتم‌هایی که بر روی میز از آن‌ها استفاده می‌کنید را شامل می‌شود و شامل همه چیزهایی است که مشتریان و کارکنان شما به آن‌ها نیاز دارند تا از تجربه حضور در رستوران لذت ببرند.

ابزار چیدمان روی میز شامل شمار زیادی از محصولات مختلف می‌شود از انواع نمک‌پاش‌ها و فلفل‌پاش‌ها گرفته تا سه‌پایه نگهدارنده ظرف چای، از جا شمعی گرفته تا لوازم جانبی تزئینی، جلد‌های چرمی مخصوص منوها و موارد دیگر، همگی جزو ابزار چیدمان میز هستند. این‌ها وسایلی هستند که وجودشان برای هر رستورانی مهم است و مانند سایر ظروف، دستمال سفره و میزها و صندلی‌ها، باید از آن‌ها برای نشان دادن نام تجاری رستوران خود و کیفیت خدمات‌دهی استفاده کرد.

برخی از ابزار چیدمان میز شامل وسایلی مثل شکرپاش و نمک و فلفل پاش، شیشه های روغن و سرکه، سبد‌های نان و شیرینی، شیکرها، زیربشقابی ها، جای دستمال کاغذی و  حتی زیرسیگاری نیز می‌شوند. تمامی این ابزار در اجناس مختلی در دسترس هستند که بسته به نوع کاربردشان، از فولاد ضد زنگ، چوب، شیشه و اکریلیک ساخته شده‌اند.

وسایل سلف سرویس

به طور کلی، یک رستوران سلف سرویس غذاهای بسیاری به مشتریان ارائه می‌دهد که شامل مواردی زیر می‌شود:

غذاهای سرد: انواع سالادها، ساندویچ، میوه‌، ماست، انواع نوشیدنی و انواع دسر

غذاهای داغ: مرغ، گوشت، غذاها‌ی گیاهی و غذاهای جانبی (سیب زمینی، سبزیجات و غیره)

تجهیزات و ابزار سلف سرویس

نوع تجهیزات مورد نیاز برای یک رستوران سلف سرویس بستگی به نوع غذای ارائه شده در محل مورد نظر و مقررات رستوران برای ذخیره مواد غذایی دارد. با این حال، این وسایل، وسایلی هستند که در همه رستوران‌ها به آن‌ها نیاز است.

از جمله:

توجه داشته باشید که همیشه برای ارائه خدمات سلف سرویس نیاز است که تمای ظروف به طور منظم و با دقت بر روی میزها چیده شده و همگی دسته بندی شوند. به طور مثال دسر‌ها همگی باید در یک طرف و غذاهای ‌گرم و غذاهای سرد در طرف دیگر و از هم جدا باشند. ظروف سرو مایعات در کنار هم و لیوان‌ها در نزدیکی آن‌ها چیده شوند.